Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş: Şişli Belediyesinden atılan işçiler geri alınsın!

09.07.2015
622
A+
A-

BASINA VE KAMUOYUNA

ŞİŞLİ BELEDİYESİNDEN ATILAN İŞÇİLER GERİ ALINSIN

TAŞERON CEHENNEMİNE BOYUN EĞMEYECEĞİZ

Sendikamız Şişli Belediyesine bağlı işlerde taşeron olarak ihale alan ICS Turizm Gıda İç Ve Dış Ticaret Sanayi Ltd. Şti’de örgütlenme çalışması başlatmış ve çok kısa zamanda yasal çoğunluğu sağlayarak Çalışma Bakanlığına yetki tespiti için başvuru yapmıştır.

Yasal süreç beklenirken Şişli Belediyesi ihale süresi biten ICS Turizm Gıda İç Ve Dış Ticaret Sanayi Ltd. Şti. ile yeni bir ihale sözleşmesi imzalamıştır. Yeni sözleşmenin yapılması ile birlikte sendikamız üyesi yedi işçi hiçbir yasal ve hukuki gerekçe gösterilmeden işten atılmıştır. Atılan üyelerimizin yerine de yeni işçi alınmıştır. Bu durum üzerine 02 Temmuz 2015 tarihinde üyelerimiz Şişli Belediyesi’nin önünde direnişe başlamıştır.

Direnişimiz devam ederken bu gün direnişçi işçilerle birlikte sendikamız yöneticileri Şişli Belediyesi Meclis Toplantı Salonuna girmişlerdir. Buranın eyleme alanına dönüşeceğini gören yetkililer hemen “Belediye Başkanı sizinle görüşecek” diye randevu vermişlerdir.

Bunun üzerine Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile Sendikamız Örgütlenme Daire Başkanı Erdal Kopal ve direnişteki iki üyemiz bir görüşme yaparak atılan üyelerin geri işe alınması talebi ve diğer sorunlar aktarılmıştır. Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü de bu durumdan bilgisinin olmadığını ve bu sorunu Salı gününe kadar çözeceğini belirtmiştir.

Bunun üzerine sorunun çözüleceği güne kadar mücadeleye ve direnişe devam etme kararı alınmıştır. 09.07.2015

İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız!

İnadına Sendika İnadına Nakliyat-İş!

Direne Direne Kazanacağız!

Taşeron Cehennemine Hayır!

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi