Site rengi

Tasarım

Nakliyat-iş’ten: Asgari Ücret İle İlgili Konya Ve Eskişehir’de Basın Açıklaması Yaptık Asgari Ücret Sefalet Ücreti Olmasın Gelirin, Servetin Paylaşımında Adalet İstiyoruz!

27.12.2016
692
A+
A-

 

Sendikamız önümüzdeki günlerde belirlenecek olan ve 6,5 milyona yakın asgari ücretliyi ilgilendiren Asgari Ücret ile ilgili Konya ve Eskişehir’de basın açıklaması yaptı.

 

Konya

27 Aralık günü saat 12.00’da yapılan eylemimiz, Sendikamızın Konya Temsilciliği’nin önünde başladı.

Sendikamız üyesi Ambar İşçileri ve yeni örgütlendiğimiz Konya Belediyesi alt işverenlerinden  MFD ve Halk Ulaşım’da çalışan üyelerimizin de katıldığı eylemde, kortej oluşturularak basın açıklamasının yapılacağı Kayalı Park Alanı’na kadar sloganlarla, pankart ve dövizlerle coşkulu ve kitlesel bir yürüyüş yapıldı.

Burada Sendikamız Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmaoğlu tarafından bir basın açıklaması yapıldı.

Genel Başkan’ımızın konuşması sırasında sık sık “Vergide Adalet İstiyoruz”, “Yaşasın İşçilerin Birliği”, “İşçiyiz, Haklıyız, Kazanacağız”, “Asgari Ücret 2000 TL Net” sloganlar atıldı.

 

Eskişehir

Sendikamızın asgari ücretle ilgili ikinci eylemi ise aynı gün Eskişehir’de de  yapıldı.

Basın açıklaması Sendikamızın Eskişehir Anadolu Şubesi ve Birleşik Metal-İş Sendikası’nın Eskişehir Şubesi ile ortaklaşa yapıldı.

Saat 14.00’da Adalar MİGROS önünde yapılan eylemde, Sendikamız Eskişehir Anadolu Şubesi Başkanı Ali Özçelik açılış konuşmasını yaptı.

Ardından Birleşik Metal-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Arı ortak metni okudu.

Arı konuşmasında, ülkemizdeki gelir dağılımının adil olmadığını, belirterek 2017 de uygulanacak asgari ücretin net 2.000.00 TL olması gerektiğini, asgari ücretin hesabında uluslararası standartların dikkate alınması gerektiğini belirtti.

Ahmet Arı’nın konuşmasının ardından atılan sloganlarla eylem bitirildi.

Eyleme Sendikamıza üye Sarp Lojistik ve Tepebaşı Belediyesinden çalışanlar ve Birleşik Metal-İş üyesi işçiler katıldı. Ayrıca  DİSK Emekli-Sen de basın açıklamasına katılarak destek oldu. 27.12.2016

 

ETİKETLER: , , ,