Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: Makro Market Direnişçileri Patronların peşini bırakmıyor

03.07.2019
522
A+
A-

Makro İşçileri, Genel Müdürlük olarak kullanılan yeni yeri Eylem ve Direniş Alanına dönüştürdüler

Yağma Yok

Makro Market İşçilerinin Tazminatları Gasp Edilemez!

Makro Market İşçileri, gasp edilen tazminatlarını almak için aylardır sendikamız öncülüğünde mücadelelerine devam ediyorlar.

Ankara’daki Makro İşçileri, Cuma günleri Makro Marketin Kahramankazan’da bulunan Genel Müdürlük önünü Direniş Alanına dönüştürmüşlerdi.

Ancak Makro Genel Müdürlüğü bu adresten Etimesgut’a taşınmıştır. Makro Marketin Patronlarının peşini bırakmayan işçiler Direnişlerini yeni yere taşıdılar.

Buradaki ilk eylemlerini dün (Cuma) yapan Makro İşçileri, nereye giderlerse gitsinler tazminatlarını alıncaya kadar patronların peşini bırakmayacaklarını belirttiler.

Basın açıklamasına Sendikamız Ankara Temsilcisi Bayram Karkın da katılarak bir konuşma yaptı.

Karkın yaptığı konuşmada, adres değişikliğinin Direnişi etkilemeyeceğini Makro İşçileri gasp edilen tazminatlarını alıncaya kadar mücadelenin devam edeceğini belirtti.

İşçilerden oluşan bir heyet ve Sendikamız Temsilcisi Bayram Karkın Makro Marketin Genel Müdürlüğü’ne giderek görüşme talebinde bulundular. Ancak Genel Müdürlükte yetkili kimse olmadığı söylendi. Bunun üzerine işçiler dışarı çıktılar.

Makro İşçileri, her Cuma günü eylemlerinin devam edeceğini belirterek, atılan sloganların ardından eylemlerini bitirdiler. 29.06.2019

 

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi