Site rengi

Tasarım

 “Katil ABD-Trump Elini Venezuela’dan Çek!”

03.07.2019
509
A+
A-

Türkiye’deki devrimci sendikal mücadelenin tek ve gerçek temsilcisi Nakliyat-İş, Başhaydut ABD Emperyalizminin Ankara’daki Büyükelçiliğinin önünde Venezuela Halkı ve İşçi Sınıfıyla dayanışma eylemi yaptı.

Partimiz HKP’de bu enternasyonalist görevde yerini alarak eyleme destek verdi, Katil ABD’yi Nakliyat-İş’le birlikte protesto etti.

Eylemde Hugo Chavez, Nicolas Maduro, Simon Bolivar, Fidel Castro ve Ernesto Che Guevara’nın resimlerinin bulunduğu posterleri taşıdık.

İspanyolca ve Türkçe “El pueblo unido jamas sera vencido”, “El pueblo la clase obrera de Venezuela no estan solas! Venezuela Halkı ve İşçi Sınıfı Yalnız Değildir”,  “Venezuela’nın Tek Anayasal Devlet Başkanı Nicolas Maduro”, “Asesino de estados unidos y Trump, Sal de Venezuela! Katil ABD-Trump Venezuela’dan Defol!” yazılı pankartları açtık.

Eyleme, Nakliyat-İş Sendikası öncülüğünde aylardır hakları için direnen Real ve Makro Market İşçileri ve Nakliyat-İş Sendikasına üye oldukları için işten atılan Tüvtürk İşçileri de katıldı.

Basın açıklamasını TUI Genel Sekteri, DSF Başkanlık Kurulu Üyesi, Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu gerçekleştirdi.

Ali Rıza Küçükosmanoğlu, ABD Emperyalizminin, Venezuela Halkına ve Başkan Nicolas Maduro’ya yönelik baskı ve tehditlerine yönelik Venezuela halkı, İşçi Sınıfı ve işçi Başkan Nicolas Maduro’yla dayanışma amacıyla bu eylemi gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Küçükosmanoğlu, “Ölümsüz devrimci önder Hugo Chavez’in 1998 yılında iktidara gelmesinden sonra yolsuzluğa batmış, halka yolsuzluk ve açlıktan başka bir şey getirmeyen Amerikancı iktidara karşı yeni bir dönem başlatmıştı. Öncesinde ABD ve AB’nin kasaları olan başta petrol olmak üzere tüm doğal kaynaklar, Venezuela halkı için değerlendirilmeye başlandı. Eğitim-sağlık-barınmada uygulanan politikalar sonrası Venezuela Halkı ve işçi sınıfı önemli kazanımlar elde etti. İşçiler ve halk daha insancıl bir ortamda yaşamaya başladılar” diyerek örnekler verdi.

Basın açıklamasında sık sık, “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol”, “Katil Trump Venezuela’dan Defol”, “Venezuela İşçi Sınıfı Yalnız Değildir”, “Kahrolsun Emperyalizm, Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “El Pueblo Unido Jamás Será Vencido”, “Viva Venezuela” sloganları atıldı.

Küçükosmanoğlu sözlerini; “Buradan bir kez daha ilan ediyoruz, Dünyada ilk kez Emperyalist işgale karşı Kurtuluş Savaşını zafere ulaştırmış bir halkın, bir ulusun insanları olarak her zaman Amerikan sömürgeciliğine karşı ve geçmiş zamanda İspanya sömürgeciliğine karşı direnen mücadele eden Latin Amerika Halklarıyla her zaman dayanışma içerisinde olacağız. Venezuela halkıyla, İşçi Sınıfıyla devamlı dayanışma içerisinde olacağız. Nasıl ki yıllardan beri İsrail Siyonizmine karşı direnen Filistin halkıyla beraber dayanışma içerisinde olduğumuz gibi Emperyalizme karşı onlarla işbirliği içerisinde olan tüm ezilen, sömürülen sömürge halklarla birlikte olmaya devam edeceğiz” diyerek tamamladı. 18.06.2019

Ankara’dan Kurtuluş Partililer