Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: Real, Uzel ve Uyum/Makro Direnişçileri Pazar günü alanlardaydı

09.01.2020
435
A+
A-

Pazar günü sendikamız öncülüğünde sarı sendikacılığa, işçi-sendika düşmanlığına karşı Real ve Uyum/Makro Market İşçileri ile Uzel İşçileri İstanbul’da, Makro İşçileri Konya ve Kayseri’de gasp edilen tazminat hakları için eylemlerine devam ettiler.

 

Uzel İşçilerinin Eylemi

Halkın Sanatçısı Haluk Levent, Uzel Makina İşçileriyle Dayanışma amacı ile ziyarete geldi

Bayrampaşa’daki Uzel Fabrikasının önünde toplanan Uzel İşçileri ödenmeyen tazminat hakları için basın açıklaması yaptı.

Halkın Sanatçısı Haluk Levent

Uzel Makine İşçileriyle Dayanışmada…

Sendikamız öncülüğünde mücadele ve eylemlerine devam eden Uzel Makine İşçileri Pazar günü bir kez daha İstanbul’da Uzel Makine önündeydi.

Pazar günü bir araya gelen Uzel Makine işçileriyle Real ve Makro Direnişçileri de sınıf dayanışmasındaydılar.

8 Aralık Pazar günü, daha öncesinde Uzel İşçilerine söz veren Halkın Sanatçısı Haluk Levent, Bakü’den İstanbul’a Konser dönüşünde İstanbul Havalimanına iner inmez, Direniş alanında bulunan Uzel Makine, Real ve Makro Market İşçilerinin haklı mücadelesine desteğe geldi.

İşçiler büyük coşku ve sloganlarla Haluk Levent’i karşıladı.

Uzel Makine önünde işçilere yönelik bir konuşma yapan Haluk Levent, Uzel Makine işçilerine bir sözüm vardı. Keşke her zaman gelebilsem, hakkını arayan işçilerine yanına, dedi. Ama en azında o sözümü bugüne yerine getirmiş oluyorum, dedi. Uzun zamandır hakları için direnen işçilerin haklarını alması için desteğinin süreceğini belirtti.

  1. Levent, beraberinde getirmiş olduğu baklavayı direnişçi işçilere dağıttı.

Daha sonra söz alan Sendikamız Genel Başkanımız Ali Rıza Küçükosmanoğlu, her zaman işçinin, emekçinin, yanında olan, hak arama mücadelesine duyarlık gösteren halkın sanatçısı Haluk Levent’e Uzel Makina ve Real Market, Makro Market ve hakları için direnen tüm işçiler adına teşekkür etti.

Diğer sanatçıların da Haluk Levent’i örnek alması gerektiğine vurgu yaptı.

Tazminat hakları gasp edilen işçilerin mücadelesinin devam edeceğini ve işçiler haklarını alıncaya kadar sendika olarak işçilere sahip çıkmaya devam edeceklerini bir kez daha belirtti. Konuşmaların ardından buradaki eylem slogan ve alkışlar eşliğinde sona erdi. Eyleme Real ve Uyum/Makro İşçileri de katıldı.

 

Real İşçilerinin Eylemi

Uzel Makinenin önündeki eylemin ardından işçiler topluca Bayrampaşa Forum İstanbul AVM’ye gittiler.

28 aydır gasp edilen tazminatlarını almak için sendikamız öncülüğünde mücadele eden Real Direnişçileri, Uzel ve Uyum İşçilerinin de katılımı ile Pazar günü Forum İstanbul’da Media Markt’ta alışveriş yaparak aldıkları ürünleri kasalardan tek tek geçirdiler. Daha sonra “Metro, Media Markt tazminatımızı ödemedi, paramız yok” diyerek ürünleri kasada bıraktılar.

Media Markt’ta eyleme katılan sendikamız Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Media Markt’ta bir açıklama yaparak işçiler tazminatlarını alıncaya kadar bu eylemlerin devam edeceğini belirtti.

Daha sonra alkış ve sloganlarla AVM’nin dışına çıkan kitle AVM önünde basın açıklaması yaptı.

AVM’nin önünde yapılan açıklamalarda işçiler tazminatlarını alıncaya kadar Nakliyat-İş Sendikası ile birlikte mücadeleye devam edeceklerini belirttiler.

AVM’ye gelen halkın yoğun ilgi gösterdiği eylem atılan sloganlar ve “Metro ve Media Markt’dan Alışveriş Yapma Zulme Ortak Olma” çağrısı ile sona erdi.

 

Metro Market Güneşli Eylemi

İşçiler daha sonra Metro Marketin Güneşli’de bulunan mağazasının önüne gittiler.

Burada işçiler tarafından yapılan açıklamalarda, Metro haklarını ödeyinceye kadar Nakliyat-İş öncülüğünde eylemlerin devam edeceklerini belirttiler. Eyleme Uyum/Makro İşçileri de katılarak dayanışmada bulundu.

 

Kayseri ve Konya’da Makro İşçileri “Yağma Yok Tazminatlarımızı Alacağız” dediler

Pazar günü Kayseri ve Konya’da eylem yapan Makro İşçileri, gasp edilen tazminat haklarını almak için bir araya gelerek Nakliyat-İş sendikası öncülüğünde mücadele etiklerini belirterek tazminatları ödeninceye kadar da bu eylemlerine devam edeceklerini belirttiler. Tarih???

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi