Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: Sendikamız TÜVTÜRK Ergene Araç Muayene İstasyonları İşletim AŞ’de Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine başladı

22.09.2017
697
A+
A-

Sendikamız geçtiğimiz yıl Edirne, Uzunköprü, Keşan, Kırklareli, Lüleburgaz araç muayene istasyonlarını işleten TÜVTÜRK Ergene Araç Muayene İstasyonlarında örgütlenmiştir. Yetki tespitine yapılan itiraz geçtiğimiz günlerde sonuçlanmış ve Bakanlıktan yetki belgesi gelmesi üzerine toplu iş sözleşmesi çağrısı yapılarak görüşmelere başlanmıştır.

50 kişinin çalıştığı işletmede 5 ayrı araç muayene istasyonunda yapılan seçimlerde temsilciler seçilmiştir. Ve bu temsilcilerin ataması yapılmıştır.

Toplu iş sözleşmesi teklif tasarısı üyelerimizle yapılan anket sonuçlarına göre hazırlanmıştır. Hazırlanan teklif tasarısı üyelerimizin tamamı tarafından oybirliği ile kabul edilmiştir.

Hazırlanan teklif tasarısı çerçevesinde işverenle ilk görüşme yapılmıştır.

 

Sendikamız Trabzon TÜVTÜRK Sera Araç Muayene İstasyonları İşletim AŞ‘de Örgütlenmiştir

31 işçinin çalıştığı işletmede çoğunluk sağlanmış ve Bakanlık tarafından çoğunluk tespit yazısı gönderilmiştir.

Bu işyerinde bir üyemiz işten çıkarılmış, üyelerimize baskılar yapılmış ancak üyelerimizin tamamı, anayasal haklarına, sendikalarına sahip çıkmışlardır. İşveren temsilcisi ile de bir görüşme yapılmıştır. İşveren çoğunluk tespitine itiraz etmiştir.

Araç muayene istasyonlarında çalışan işçi kardeşlerimize ve İşçi Sınıfımıza hayırlı olsun. 24.08.2017

 

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi