Site rengi

Tasarım

Ayhan Kaya Yoldaş bedence aramızdan ayrılışının 2. yıldönümünde mezarı başında anıldı

22.09.2017
513
A+
A-

Bundan iki yıl önce yakalandığı kanser illeti yüzünden bedence aramızdan ayrılan; Partimizin Karşıyaka İlçe yöneticisi, milletvekili adayımız, İşçi Sınıfının mücadelesinin yılmaz neferi, Yamanlar’ın korkusuz çocuğu Ayhan Kaya Yoldaş’ı bedence aramızdan ayrılışının ikinci yıldönümünde yoldaşları, ailesi ve sevenlerinin katılımıyla andık.

2 Eylül Cumartesi günü Doğançay Mezarlığı girişinde Ayhan Yoldaş’ın resminin olduğu döviz ve pankartlar ve bayraklarla kortej oluşturup sloganlarla mezar başına kadar yürüyüşe geçildi. Yürüyüş sırasında “Ayhan Yoldaş Ölümsüzdür”, “Ayhan Kaya Yaşıyor HKP Savaşıyor”, “Ayhan Kaya Onurumuzdur” sloganları atıldı.

Mezar başında polisin yoğun bir önlem aldığı dikkatlerden kaçmadı. Polisin kitleyi terörize amaçlı bu konumlanışına rağmen sloganlar daha gür atıldı. Mezar başında Ayhan Kaya ve tüm devrim şehitleri için yapılan saygı duruşunun ardından Bayraklı İlçe Başkanı Yusuf Gençer tarafından bir açış konuşması yapıldı.

Yusuf Gençer  konuşmasında; 41 yıl önce Pol-Bir’li faşist polisler tarafından katledilen Ankara Şentepeli Mahmut-İbo-Sadi Yoldaşlar, yine faşistler tarafından katledilen Engin Yüzbaşıoğlu Yoldaş nasıl unutulmadıysa Ayhan Yoldaş’ın da unutulmayacağını, ondan devraldıkları mücadele bayrağını zafere kadar taşıyacaklarını söyledi.

Halkın Kurtuluş Partisi adına anma konuşmasını Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Avukat Tacettin Çolak yaptı.

Tacettin Çolak konuşmasında; Önemli olan az yaşamak, çok yaşamak değil, dolu dolu yaşamak, doğru dürüst yaşamak, adam gibi yaşamaktır. İşte Ayhan Yoldaş böyle yaşadı. 26 yıllık yaşamına kaliteli bir mücadele bırakması en büyük servetidir. Bizler mücadele sırasında bizden önce yaşamını yitiren yoldaşların ardından sadece ağıtlar yakarak vakit geçiren bir anlayışa sahip değiliz. Onların mücadele deneyimlerinden yararlanıp, bundan sonraki gelecek kuşakların bu deneyimler ışığında halkın kurtuluş mücadelesinde saflarını belirlemesi için dersler çıkaran bir anlayışı savunuyoruz. Bu nedenle bir işçi önderi olan, bir halk önderi olan, Yamanlar’da dostunun da düşmanının da kabul ettiği gibi Yamanlar’ın korkusuz çocuğu olan Ayhan Yoldaş’ın mücadelesi, Halkın Kurtuluş Partisi’nin mücadelesinde yaşayamaya devam edecektir, dedi.

Anma programı atılan sloganlarla sonlandırıldı.

 

Ayhan Kaya Yoldaş Ölümsüzdür!

Selam Olsun Bizden Önce Geçene , Selam Olsun Savaşırken Düşene!

 

İzmir’den Kurtuluş Partililer