Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: Sendikamızın İşkolunda Olmayan İşyerlerindeki Direniş ve Mücadele Günlüğü

10.09.2019
481
A+
A-

Pazar günü sendikamız öncülüğünde sarı sendikacılığa, işçi-sendika düşmanlığına karşı Real ve Uyum/Makro Market İşçileri İstanbul’da, Makro İşçileri Konya ve Kayseri’de gasp edilen tazminat hakları için eylemlerine devam ettiler.

 

İstanbul

Pazar günü Real ve Uyum/Makro İşçileri Uyum Genel Müdürlüğünün önüne giderek burada bir basın açıklaması yaptılar. İşçiler yaptıkları basın açıklamasında gasp edilen tazminatlarını alıncaya kadar kararlılıkla bu mücadelelerine devam edeceklerini belirttiler.

Uyum Genel Müdürlüğünün önündeki eylemden sonra Real ve Uyum/Makro Direnişçileri kortej oluşturarak Metro Marketin Güneşli’de bulunan mağazasının önüne gittiler. İşçiler, etten duvar ören özel güvenlik barikatını aşarak içeri girip alış veriş yapmak istediler. Ancak özel güvenlik buna engel oldu. Daha sonra işçiler mağazanın kapısının önünde eylemlerine devam ettiler. Giriş kapısı kapanan mağazaya bir süre müşteri girişi olmadı.

İşçiler yaptıkları konuşmalarda gasp edilen tazminatlarından Metro AŞ’nin de sorumlu olduğunu ve bu sorumluluğunu bir an önce yerine getirmesini istediler. 25 aydır gasp edilen tazminat hakları için direndikleri ve aynı zamanda sarı sendikacılığa karşı da mücadele ettiklerini belirterek, müşterilere işçiler haklarını alıncaya kadar Metro’dan alış veriş yapmama çağrısında bulundular. Daha sonra eylem atılan sloganların ardından sona erdi.

İstanbul’daki eylemlere Sendikamız Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu da katıldı.

 

Kayseri ve Konya’da Makro İşçileri “Yağma Yok Tazminatlarımızı Alacağız” dediler

Pazar günü Kayseri ve Konya’da bulunan Makro İşçilerieylemlerine devam ettiler. İşçiler yaptıkları açıklamada gasp edilen tazminat haklarını almak için Nakliyat-İş Sendikası öncülüğünde mücadele etiklerini belirterek tazminatları ödeninceye kadar da eylem yapmaya, mücadele etmeye devam edeceklerini belirttiler.

 

02.09.2019

 

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi