Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: Fransa Devletinin, Fransız Genel İşçi Konfederasyonu (CGT)’ye bağlı Ticaret ve Hizmet Sendikası Genel Sekreteri Amar Lagha’ya yönelik baskı ve yıldırma politikalarını protesto ediyoruz. CGT ile dayanışma içindeyiz.

10.09.2019
518
A+
A-

Bugün (2 Eylül) saat 15.00’da Sendikamız yöneticileri İstiklal Caddesi’ndeki Fransız Konsolosluğu önüne giderek Ticaret ve Hizmet Sendikası Genel Sekreteri Amar Lagha’ya yapılan baskı ve yıldırma politikasının kınayarak protesto etti.

Fransız Konsolosluğu önünde “Amar Lagha’ya Yönelik Baskı ve Yıldırma Politikalarına Son. Türkiye İşçi Sınıfı Fransız İşçi Sınıfının Yanındadır” yazılı Fransızca ozalit açıldı.

Sonrasında, Genel Başkanımız Ali Rıza Küçükosmanoğlu hazırlamış olduğumuz bildiriyi Fransız Konsolosluğu yetkililerine verdi.

Yaşasın Uluslararası Sınıf Dayanışması!

Yaşasın Proletarya Enternasyonalizmi!

CGT yalnız değildir!

 

Fransız Konsolosluğuna verdiğimiz bildiri:

 

Fransız Büyükelçiliğine

Fransa Devletinin Fransız Genel İşçi Konfederasyonu (CGT)’ye bağlı Ticaret ve Hizmet Sendikası Genel Sekreteri Amar Lagha’ya yönelik baskı ve yıldırma politikalarını kınıyoruz!

Fransız Genel İşçi Konfederasyonu (CGT)’ye bağlı Ticaret ve Hizmet Sendikası Genel Sekreteri Amar Lagha 2 Eylül’de ifade vermek üzere polis merkezine çağırılıyor.

11 Temmuz’da CONFORAMA’da yaşanan eylem seferberliğinden sonra firma yöneticileri, Genel Sekreteri Amar LAGHA hakkında şikayetçi oldu.

CONFORAMA işçileri CGT’nin desteğiyle 11 Temmuz’da mağazaların kapatılması ve işten çıkarılmalarına bir açıklama talep etmek için PSE Merkezi İş Komitesinin (istihdam kurtarma planlı) ilk toplantısına Fransa’nın her yerinden akın etmişlerdi.

Toplantının, kilitli kapılarla sığınağa dönüştürülmüş bir otel odasında yapılmasına ve 30’u aşkın koruma görevlendirilmesine rağmen; yönetim, protestocuların toplantıya ulaşmasını önleyemedi.

CONFORAMA yöneticileri, hayatları ciddi yönetim hataları ve yolsuzluklarla altüst olmuş işçilerle iletişime geçmek yerine, o günkü toplantıları herhangi bir konu başlığını tartışmayı reddederek iptal etti.

Şimdi ise, işlerinin yok oluşunu izleyen, işçilerin çile ve öfkesine tam bir küçümsemeyle yaklaşan CONFORAMA Yöneticileri, CGT’nin  desteğini, Genel Sekreter Amar LAGHA hakkında şikayette bulunarak  önlemeye çalışmaktadır.

Bu tutum, Fransa Devletinin özelde Amar’a, genelde ise tüm Fransız İşçi Sınıfına yönelik düşmanca tutumunu gözler önüne sermiştir. Unutulmamalıdır ki, İşçi Sınıfı mücadelesi özünde uluslararası bir mücadeledir. Bu sebeple Amar Lagha’ya ve Fransız İşçi Sınıfına yapılan baskılar tüm dünya işçilerine yapılmaktadır.

Türkiye İşçi Sınıfı olarak her zaman Fransız İşçi Sınıfının yanındayız.

Genel Sekreter Lagha’ya yönelik baskı ve yıldırma politikalarından dolayı Fransız Devletini kınıyor ve protesto ediyor; bu tür uygulamalardan vazgeçmesini talep ediyoruz. 02.09.2019

 

Nakliyat-İş Sendikası