Site rengi

Tasarım

Ne yaptın böyle Mahruki… Vatan toprağını Yunanistan’a göz göre göre peşkeş çekenlerden özür dilemek de neyin nesi…

29.10.2016
641
A+
A-

 

 Ne yaptın böyle Mahruki…

Vatan toprağını Yunanistan’a göz göre göre peşkeş çekenlerden özür dilemek de neyin nesi…

Sen bizim gönlümüzdeki kar leoparıydın, Mahruki. Everest’e tüpsüz çıkardın sen. Ağrı, Cudi, Erciyes ve dünyanın tüm heybetli zirveleri senin önünde tozlu yol olurdu.

Yangınlarda, depremlerde, felaketlerde sen ve AKUT’un Hızır gibi yetişir, hayat kurtarırdı.

Bizim ve milyonların kahramanıydın sen.

Ama öyle bir akıl almaz, akla gelmez iş yaptın ki geçende, bir anda uçup gitti tüm geçmişin ve geçmişteki varlığın, kişiliğin.

Bir anda gözümüzde korkak, ürkek, kaçacak yer arayan tarla faresine dönüştün.

Nasıl yaptın kendine bu kötülüğü?

Ve nasıl düş kırıklığına uğrattın bizi ve milyonları?

Biz izlemeyiz onları. Onların televizyonuna çıkmışsın ve orada son derece doğru, yurtsever sözler söylemişsin, o gericilere, o Ortaçağcılara. O Havuz Medyasının, halkın sırtından beslenen şahıslarına.

Aynen şöyle demişsin:

“Ege’deki bize ait olan 17 adayı Yunanistan’a vermekten dolayı vatana ihanetten yargılanacak hükümet. Devran dönecek, Cumhurbaşkanı da, Başbakan da, Genelkurmay Başkanı da yargılanacak.” (https://www.youtube.com/watch?v=ZxQczHEt_CM)

Bu sözlerin neresi yanlış?

Türkiye’de; “Ben bu vatanın insanıyım. Vatanımı ve milletimi seviyorum.”, diyen her kişi imzasını atar bu sözlerin altına.

Nitekim, Halkın Kurtuluş Partisi, yani “Vatanı Sevmenin Ustası”, onları “Vatan toprağını Yunanistan’a peşkeş çekmek”ten dolayı şikayet etti mahkemelere. Suç duyurusunda bulundu. Hem Çeşme’de, hem Ankara’da Anayasa Mahkemesinde. Eylemli açıklamalar yaptı. Fakat ne yazık ki, Türkiye’de bu vatan toprağını peşkeş çekenler tarafından hukuk diye bir şey bırakılmadığı için, bağımsız yargı diye bir şey bırakılmadığı için bir sonuç çıkmadı bu çabalarımızdan, bu başvurularımızdan.

Ama gün gelecek, devran dönecek, bağımsız mahkemeler kurulacak bu ülkede.  Hükümlerini Kaçak Saray’ın sinyallerine göre değil, hukukun ve vicdanlarının emirlerine göre oluşturacak gerçek yurtsever savcı ve yargıçların oluşturduğu bağımsız mahkemeler meydana gelecek.  İşte onlar, soracak bunlardan bu peşkeşin hesabını.

Vatan toprağını satmanın suç olmadığı nerede görülmüş?

Bal gibi suçlu bunlar. Ve hesap verecekler.

Senin bu olağanüstü doğru ve haklı sözlerin ağır geldi bu Kaçak Saraylı ve onun AKP’gilleri’ne. Ağır geldi onun Havuz Medyasının görünüşte gazetecilerine, televizyoncularına. Ve savcıları saldı senin üzerine. Senin tutuklanmanı istediler, zindana atılmanı…

Onlar, kendilerini projelendirip oluşturan, iktidara taşıyan ve 14 yıldan bu yana da iktidarda tutan ABD Emperyalistlerine verdikleri söz gereği, Türkiye’yi “Yeni Sevr”e yani BOP’a götürmekle görevlidirler. O işi yapmaktadırlar şu anda da.

Bu vatan millet düşmanı işi yaparken de, isterler ki bu ihanetlerine itiraz eden, ses çıkaran kimse kalmasın. Herkes koyun sürüsünün elemanlarına dönsün. Bu ağzı var dili yok, çaresiz canlılara benzesin. Böylece de onların hüloogg’cuları uyanmasın. Onların yapıp ettiği ihanetlerin farkına varmasın…

İşte bu sebepten sürdüler savcıları üzerine.

Böyle bir durumda senden beklenen neydi, Mahruki?

Yiğitçe haklı tutumunun ve sözlerinin arkasında durmak. Senin geçmişin, geçmişteki yiğitliklerin, fedakârlıkların böyle davranmanı gerektirirdi.

Ama olmadı. Yapamadın bunu, Mahruki. Diz çöktün Kaçak Saraylı’nın ve Avanesinin önünde. Yıktın geçmişte yaptıklarını bir bir. Acıklı, çaresiz, zavallı, ürkek ve korkak bir insana döndün.

Şöyle dedin aynen. Daha doğrusu, diz çöktün:

“İstemeden de olsa sebep olduğum bu olayda kendi payıma düşen kısmı için başta Sn. Cumhurbaşkanı ve tüm AKUT ailesi olmak üzere bu süreçten rahatsız olan herkesten özür dilerim.” (Nasuh Mahruki, Sözcü Gazetesi, 24 Ekim 2016)

İşte bu sözler, bu korkakça özür, kendi ellerinle kendi alnına sıktığın bir kurşundan farklı bir şey değildi, Mahruki. Artık yok eski zirvelerin fatihi Mahruki. Ortada acıklı bir “Feldmaus” var.

Bu konuya ilişkin, kendini bağışlatmaya yönelik şu sözleri de söylüyorsun aynı yazında:

“Bugüne dek; Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri Em. Kurmay Albay Ümit Yalım, Ümit Özdağ, Yılmaz Özdil, Soner Yalçın, Banu Avar, Saygı Öztürk, Ahmet Takan, Ümit Kocasakal, Vatan Partisi, MHP, CHP, HDP ve daha başka pek çok kişi ve kurum tarafından gündeme getirilmiştir.” (agy)

Bu saydığın kişi ve kurumların sadece biri, Ümit Yalım gerçekten bu işin ortaya çıkmasında ve takibinde elinden gelen her gayreti göstermiştir. Öbürleri ise, yasak savma babında mızıldanmıştır yalnızca.

Oysa gerçek yurtsever, halksever ve Mustafa Kemal’ci Parti-Halkın Kurtuluş Partisi ne yapmıştır?

Suç duyurularında bulunmuş, eylemli açıklamalar yapmış ve işi Anayasa Mahkemesine kadar götürmüştür. İşin peşini bırakmayacağına dair de tekrar tekrar açıklamalarda bulunmuş ve sözler vermiştir halkımıza. Hem suçlulardan bunun hesabının sorulacağına dair, hem de Ege’de bize ait olan 17 adanın Yunanistan’a bırakılmayacağına ve bedeli ne olursa olsun o vatan topraklarının kurtarılacağına dair hüküm belirtmiş, taahhütte bulunmuştur.

Saygıdeğer namuslu asker Ümit Yalım’la da işbirliği halinde çalışmaktadır.

Tabiî sen yukarıdaki yazında bizden söz etmiyorsun. Edemiyorsun, daha doğrusu. Ağırdır bizim adımız. Herkes taşıyamaz. Bizden söz etmek, hele hele hakkımızı vermek için Everest kadar yürek ve namus olması gerekir adamda, Mahruki!

Neyse, geçelim bunu…

Zaten sadece sen değil, Merdan Yanardağ yönetimindeki ABC Gazetesi’nin dışında hiç kimse bizim adımızı, yazılarımızı, eylemlerimizi taşıyamamaktadır. Bizim adımıza, suretimize ve görüntülerimize asla yer vermemektedir, ekranlarında, sayfalarında. Olsun bakalım…

Besbelli ki Kaçak Saraylı’nın ve Avanesinin saldırısı karşısında ürküntüye kapılmışsın Mahruki. Ama çevrende de seni cesaretlendirecek, yapmayı düşündüğünün büyük bir yanlış ve senin için intihar anlamına gelebileceğini söyleyen bir tek dostun, yakının da yokmuş. Seçtiğin çevre de yanlışmış, Mahruki. Yazılar yazdığın, ekranlarına çıktığın gazeteler, televizyonlar ve onların sahipleri de yürek yoksunu. O yüzden sana verecek bir cesaret öğütleri zaten yok onlarda.

Hani ne diyor şairimiz:

 

Yoksa bu ilişkiler, bu zaaflar

Seni yiyip bitirir, seni yiyip bitirir

Dirhem dirhem azalırsın…

 

Çok kötü oldu bu yaptığın, Mahruki. Hiç düşünmedin geçmişini. Savaşçı atalarını, sana umut bağlamış, seni kahraman bellemiş sevenlerini. Ve tırmandığın zirveleri, sarp uçurumları.

Neyse, olan oldu. Sana tavsiyemiz, daha doğrusu dost tavsiyesi; dönüp sıfırdan başlaman. Yeniden ayağa kalkman…

Bunun için izlenecek somut bir örnek mi gerek diyorsun?

İşte biz buradayız. Bizi izle… Görürsün vatan satıcılara karşı nasıl mücadele edilir, halk nasıl savunulur, vatan nasıl savunulur.

Ne diyor Önder’imiz Kıvılcımlı:

“Vatan aşkını söylemekten korkar hale gelmektense ölmek yeğdir.”        

Evet, Mahruki. Korkuyorlar. Ondan saldırganlıkları. Çünkü yaptıklarını biliyor onlar.

Ne diyordu yine Büyük Ozanımız Nazım?

 

Hiçbir korkuya benzemez

Halkını satanın korkusu…

 

Biz sanatı severiz. Gerçek sanatçılarımızı severiz. Zaten Devrim de bir güzelsanattır bize göre.

Bu vesileyle de sana şu an bedence aramızda olmayan yiğit bir devrimci ozanımızın dizeleriyle selam edelim:

 

Korkuyorlar korkacaklar korksunlar

Korkuyorlar, korkacaklar, korksunlar

Geliyoruz, geleceğiz yakındır.

Kim nerede ne işliyor hepsini

Biliyoruz bileceğiz yakındır.

 

Bölüşmüşler memleketin varını

Bekliyoruz hele gelsin yarını

Elimizin nasır balyozlarını

Başlarına çalacağız yakındır.

 

Din alıp satmaya vermişler hızı

Hele şu ağalık başlıca sızı

Zorlanıp alınan haklarımızı

Fitil fitil alacağız yakındır.

 

Aç ölürüz tok yaşarlar bu neden

Yıkılsın bu hale hükümet eden

Şura doğu şura batı demeden

Güvercinler salacağız yakındır.

 

Eridi yokuşlar yöneldik düze

Boşuna bu çaba bu engel bize

İşçi köylü kendi meclisimize

Biz kendimiz dolacağız yakındır.

Âşık İhsani

 

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

29 Ekim 2016

 

Nurullah Ankut

HKP Genel Başkanı

29-ekim