Site rengi

Tasarım

Tayipgiller İktidarında Bir İş Cinayeti Daha: Manisa’nın Gölmarmara İlçesinde 15 Tarım İşçisi Hayatını Kaybetti Başımız Sağolsun!

06.07.2015
620
A+
A-

Soma, Ermenek, Torunlar İnşaat, Eğirdir’deki tarım işçileri ve en son bugün Manisa Gölmarmara’da tarım işçileri, 15 can…

Sabahın seherinde daha gün ağarmadan üzüm bağlarında yaprak toplamaya gidiyorlardı.

Ve ne yazık ki “yol yaptık yol” diye meydanlarda bas bas bağıran Tayyipgiller’in yollarında yaşamlarını yitirdiler. Bu işin fıtratında yok! Tayyipgiller’in fıtratında var iş cinayetleri!

Seçimlerde milyonlarca liralar harcayarak her türlü olanağı kullanıp seçim çalışması yapan, kendilerine milyon dolarlık saraylar yapan, milyon dolarlık uçaklar alan, bir o kadar zırhlı araç alan, yani kendi can güvenlikleri için bütün devlet olanaklarını seferber eden Tayyipgiller, emekçi halklarımızın can güvenliği için tek kuruş harcamıyorlar.

İnsanız, yüreğimiz dayanmıyor. Böyle göz göre göre insanların ölmesine seyirci kalamayız, hem de alınacak önlemler varken ve tüm uyarılara rağmen bu önlemler alınmamışken.

Tayyipgiller iktidarları Türkiye tarihinde iş cinayetlerinin en çok yaşandığı dönem olmuştur. Önlem alacaklarına, bu cinayetleri “fıtrat”la açıklamışlardır. Ayrıca önlem alınmasını isteyenlere de davalar açmışlardır.

Yol yaptınız da niye bu cinayet gibi kazalar oluyor?

Sadece şoförün dikkatsizliği mi bu katliama sebep oluyor?

Belediye başkanının feryadını duymadınız mı?

“Yıllardır söylüyoruz yetkililere bu yolları yapın diye. Binlerce araç geçiyor bu yoldan her gün. 16 ayda 20’den fazla ölümlü kaza oldu. Ama bitirmediler”, diyor.

Seçim zamanı çarçur ettiğiniz paranın binde biri ile, belki de daha azı ile bu yollar yapılabilirdi. Ama yapmadınız.

Çünkü paranız boşa giderdi. Yolsuzluklarınıza kaynak lazım çünkü. Sizler için halkın yaşadığı acıların sıkıntıların ne önemi var… Yaşananlara fıtrat der geçersiniz..

Bu devran böyle gitmez. Bu halka ettiğiniz zulümler ve katliamlar yanınıza kâr kalmayacak. Bu halkın da fıtratında hesap sormak var. Bunu böyle bilesiniz.

Gölmarmara’da yaşanan bu iş cinayetine sebep olan ve önlem almayan yetkililerin yargılanmasını istiyoruz. Hayatını kaybeden cefakar emekçi insanlarımızın yakınlarına ve tüm İşçi Sınıfımıza başsağlığı diliyoruz. 06.07.2015

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkez