Tayyipgiller’in kolluk kuvvetleri HKP İstanbul İl Örgütünü bastı

09.09.2014
A+
A-

Ne yaparsanız yapın, nereye giderseniz gidin, hırsızsınız, hainsiniz, katilsiniz, ABD uşağısınız 

Bundan bir süre önce HKP Genel Merkezi olarak kısa ama Tayyipgiller’in ruhunu ve maddesini anlatan bir seçim bildirgesi yayımlamıştık. Parti merkezlerimize pankart olarak da astığımız Seçim Bildirgemiz’de aynen şunlar yazılıydı:

Sözümüzdür:

Nereye gidersen git

Nereye çıkarsan çık

Çelik bilezikle tanışacaksın.

Tarihe de; hırsız, katil, hain ve ABD uşağı olarak geçeceksin!

Seçim Bildirgemiz Tayyipgiller’i ve kolluk kuvvetlerini bir hayli rahatsız etmiş olacak ki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden hemen sonra ruhiyatlarını anlatan bu pankarta karşı harekete geçtiler. Saat 15.50’de Parti binamızın penceresine aşağıdan bir vinçle uzanarak 1 haftadır asılı bulunan pankartımızı haber vermeksizin, herhangi bir karar, izin vs. göstermeksizin tam da kendilerine yakışır biçimde hırsız gibi alıp götürmeye kalkıştılar.

İlk anda Parti binasında bulunan yoldaşlarımız bu kaptıkaçtıya izin vermedi. Pankartı indirmeye çalışan kişiye müdahale ederek engel oldular. Daha sonra 10 civarında sivil polis Parti binamıza gelerek savcılık talimatı olduğunu ve pankartı indirmemiz gerektiğini söylediler.

Biz de bu pankartın kimi rahatsız ettiğini sorduk. Zaten kanunsuzluğu kanun haline getirdikleri için beklendiği gibi hiçbir somut, ikna edici cevap veremediler. Sadece “devlet büyüğüne hakaret” edildiği gerekçesiyle pankartımızı indirmemizi istediler. Bunun üzerine biz de yasal bir partinin siyasi faaliyetlerini engellediklerini, ellerinde somut bir mahkeme kararı olmaksızın yasal bir partinin astığı pankartı indiremeyeceklerini ifade ettik.

Bir süre devam eden tartışmalardan sonra sivil polisler dışarıya çıkarak yaklaşık bir saat Parti örgütümüzün bulunduğu apartmanın önünde beklediler. Seçim bildirgemizi ve “Mülkün sahibi Allah’tır. İşbirlikçi hırsızların da Amerika” pankartları için hukuka ve siyasi partiler kanununa aykırı olarak savcılıktan aldıkları arama kararını göstererek partimizin penceresinde asılı bulunan pankartlarımızı indirip götürdüler. Sadece Seçim Bildirgemiz değil diğer pankartımız da rahatsız etmiş olmalı ki arama kararında iki pankartın da ismi vardı. Sivil polislerle birlikte ayrıca Partimiz İstanbul İl Yöneticisi Halil Arabulan da ifade vermek üzere Emniyete gitti.

Mahkeme kararı olmadan, savcılık talimatıyla bu işlemin yapılması usulsüzdür, her türlü itirazımızı yapacağız, Anayasa Mahkemesine de konuyu taşıyacağız.

Tayyipgiller’in alçakça saldırıları yaşadıkları korkunun bir göstergesidir. Ama olaya konu olan Seçim Bildirgemiz’de de söylediğimiz gibi ne yaparlarsa yapsınlar çelik bilezikle tanışacaklar. Yaptıklarının cezası sadece çelik bilezikle sınırlı kalmayacak. Halkımıza ve insanlığa yönelik işledikleri tüm suçların hesabını birer birer verecekler. 15.08.2014

Halkız, Haklıyız, Kazanacağız!

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

ETİKETLER: