Site rengi

Tasarım

Validebağ Korusu Tayyipgiller tarafından yağmalanmak isteniyor

04.11.2014
807
A+
A-

10257231_799801570060949_592302038058078318_o

Validebağ Korusu, geçmişi 200 yıl öncesine dayanan, İstanbulluların nefes almasını sağlayan; Tayyipgiller’in yağmasından şu ana kadar kendini kurtarabilmiş birkaç yeşil alandan biridir. Bu özelliğiyle de Tayyipgiller’in iştahını kabartmaktadır. İstanbul’un her yerini olduğu gibi bu bölgeyi de yağlı bir rant kapısı olarak görüyor Tayyipgiller. Yine kendileri gibi vurguncu olan Ali Ağaoğlu’nun nitelendirmesiyle “Büyük Patron” Tayyip de bu işe bizzat müdahil olarak siyasi hayatı boyunca yaptığı gibi vurgundan en büyük payı kendisi almaya çalışıyor.

Tayyipgiller bu güzelim yerleri rant alanına çevirmek için yine halkımızın dini duygularını istismar ediyor. Tam 1357 yıl önce Muaviye’nin, Hz. Ali ile yaptığı savaşta askerlerinin mızraklarının ucuna Kur’an-ı Kerim taktırması gibi, Tayyipgiller de rant mızraklarının ucuna “cami yapacağız” yalanını takarak samimi Müslüman Halkımızın gözünü boyamaya çalışıyor, Validebağ’da koruluğu korumak için direnen duyarlı insanlarımızla halkımızı karşı karşıya getirmeye çalışıyor. Sınıf kökleri Muaviye-Yezid’le aynı olduğu için hep aynı yöntemleri uyguluyorlar. Kerbela’da Yezid’in Hz. Hüseyin’e yaptığını Tayyipgiller TOMA’larıyla, biber gazlarıyla Validebağ Direnişçilerine yapıyor.

Tayyipgiller geçen yılki Şanlı Gezi İsyanı’mızdan ders almamışa benziyor. Geçen yıl nasıl Gezi Parkı’mızı onurumuzla savunmuşsak, hırsızlara, vurgunculara, talancılara geçit vermemişsek, Validebağ Korusu’nu da “Hırsızlar İmparatoru”na yedirmeyeceğiz. Buradan başta Tayyip olmak üzere Tayyipgiller’i uyarıyoruz:

Eğer Validebağ Korusu’nu yutmak için saldırılarınıza devam ederseniz, yeni bir Fas ziyareti yapmak zorunda kalırsınız. Bu sefer vatan topraklarına bir daha adım atabilir misiniz, bilemeyiz…