Site rengi

Tasarım

Yolsuzlukları kendileri itiraf ediyorlar

03.07.2017
545
A+
A-

Hürriyet Gazetesinin 5-6 Haziran 2017 günlü yayımında, gazetenin baş sayfasında ve iç sayfalarında yer alan haberlerde Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul ve Ankara Belediyelerindeki yolsuzlukları 80 milyon vatandaşa itiraf gibi bildirmiştir.

Bakan gazeteye verdiği beyanlarında: “En büyük Hırsızlıklar, kötülükler, belalar imardan geliyor.” “Ortalıkta dolaşan imar hikayeleri, o kadar rahatsız edici ki hepimizin içini döndürüyor. Bu müthiş bir sıkıntı. Adalet duygusunu da sarsıyor.” demektedir.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin bu itirafından önce de, aynı hükümetin ve AKP’nin ileri gelenlerinden, hükümette görev almış yetkililerinden Bülent Arınç da Ankara Belediyesi Başkanı İ. Melih Gökçek’i Türkiye Halkının önünde; “(…) Ama GÖKÇEK bunlardan daha fazlasını yapmıştır. Belediye Başkanlığı Adaylığında ve seçimlerde oy isterken, bu yapının kucağında oturmuş, bu yapıya Ankara’yı parsel parsel satmıştır. Yurt yerleri vermiştir. Zengin iş adamlarına okullar yaptırmıştır. İmar Planlarında değişiklikler yaptırmıştır.” diye belirtmiştir.

Partimiz daha önce de AKP’li belediyelerin ve hükümetin buna benzer pek çok yolsuzluklarını C. Savcılıklarına duyurmuş, bunları kamuoyu ile paylaşmıştır. Partimiz bunları şimdi yine halkımızla, kamuoyumuzla paylaşıyor.  C. Savcılıklarının bu yolsuzlukları kendiliğinden ihbar kabul edip, hemen harekete geçip soruşturma açması gerekir. Ama nafile, yine biz bunu C. Savcılığına taşımak durumunda kaldık. Bu yolsuzlukları dile getiren AKP Bakanı beyanında: “(…) BU MÜTHİŞ BİR SIKINTI. ADALET DUYGUSUNU DA SARSIYOR.”, diyor. Ama adaleti sağlayacak C. Savcılarını sarsamıyor. Ne acı günlere kaldık…

Ama, bu böyle gitmeyecek. Yolsuzluğun, hırsızlığın olmadığı aydınlık günler halkımızın olacak. 13.06.2017

 

Halkçı Hukukçular