Site rengi

Tasarım

Zam, zulüm, İşkence işte AKP

02.02.2016
681
A+
A-

 

AKP’giller vatanı satmaya, zam yapmaya, halkımızı inim inim inletmeye doymuyor. Her geçen gün yeni bir zam haberiyle uyanır olduk. Kulaklarımızın alışık olduğu bir zam haberi daha; 29 Ocak Cuma günü İstanbul’da toplu taşımama zam geldi.

Kış aylarında fatura fazla gelecek korkusuyla doğal gaz açmayan, üşümeyi tercih eden halkımıza İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bir yük daha bindirdi. Yeni açıklanan zamma göre 31 Ocak Pazar günü uygulanmaya başlanacak yeni tarifeye göre tam bilet 2,30 TL, öğrenci 1,15 TL, indirimli 1,65 TL oldu. Tam aylık mavi kart 185 TL, indirimli öğrenci aylık mavi kart 80 TL olarak belirlendi. Metrobüs’te geçerli olan kademeli ücret tarifesi de yeni tarifeye göre ayarlandı. Bir, iki, üç, beş, on geçişlik kartlar ile jeton ücretleri aynı fiyatta kaldı.

İstanbul Kart ile yapılan kontörlü yolculuklarda ilk biniş ücretleri; Tam 2,15’ten 2,30 TL’ye, öğrenci 1,10’dan 1,15 TL’ye, İndirimli 1,50’den 1,65’e yükseltildi. Böylece tam biniş yüzde 7, öğrenci yüzde 4,5, indirimli biniş de yüzde 10 zamlandı.

İBB, aralarında TÜRGEV ve Ensar Vakfı’nın da bulunduğu toplam 5 vakfa, 19 binayı bedelsiz olarak tahsis ederken İstanbul Halkından toplu ulaşım adı altında kâr koparmaya çalışıyor. Oysaki toplu ulaşım belediyeler tarafından halka ücretsiz verilmesi gereken bir hizmettir. Ama bu iktidardan, bu belediyelerden bunu beklemek ahmaklık olur. Onlar çalmaya, çırpmaya, talan etmeye bakarlar tam da slogan dediğimiz gibi “Zam, zulüm, işkence işte AKP.”

Bu yaptıklarının hesabı mutlaka bir gün sorulacak! Halkımız zamlarla boğuşurken küplerini dolduranlar hesap verecek!

 

Halkın Kurtuluş Partisi

İstanbul İl Örgütü