Site rengi

Tasarım

Zonguldak’ta AKP’li Vekil Şikayet Etti, HKP’li milletvekili adaylarına ceza verildi!

06.11.2015
577
A+
A-

7 Haziran, 1 Kasım derken seçimler bitti ama bu süreçte açılan davalar devam ediyor. Haziran seçimi öncesi Zonguldak’ta afiş yapan ikisi HKP milletvekili adayı 3 yoldaşımız hakkında Zonguldak eski başsavcısı, o zamanın AKP milletvekili adayı, şimdinin vekili Hüseyin Özbakır afişlerinin üzerine afiş yapıldığı iddiası ile 9 Mayıs’ta şikayetçi oldu. 15 Mayıs’ta ise jet hızıyla dava açıldı.
Halkın Kurtuluş Partisi’nin; Tayyipgillerin hırsızlıkları, yolsuzlukları ile ilgili onlarca suç duyurusu yıllar içinde işleme konulurken, AKP için bir kaç gün içinde işlem yapılması, dava açılması yargımızın geldiği vahim durumu bir kez daha gözler önüne sermiştir.
Boşuna demiyoruz yargı AKP’nin hukuk bürolarına dönüştürüldü diye!

Sonuçta 3 Kasım 2015 tarihinde görülen davada, 3 yoldaşımıza normalde en fazla para cezası verilebilecek bir olay nedeniyle, afiş asmaktan 3’er ay hapis cezası verilmiş; ceza iyi halden 2 ay 15 güne düşürülmüş, hükmün açıklanması geri bırakılmıştır. Tabi şikayetçi şimdinin vekili o dönemin başsavcısı olunca başka türlüsü karar çıkmasını zaten beklemiyorduk.

En başta dediğimiz gibi seçimler bitti, AB-D’ci, Ortaçağcı gericiler yine iktidar oldu. Ama bizim davamız devam ediyor. Bu dava halkların kurtuluş davasıdır. Hiçbir ceza, tutuklama, gözaltı bizi yıldıramaz, davamızdan vazgeçiremez! HALKIZ HAKLIYIZ YENECEĞİZ! 04.11.2015

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi