Site rengi

Tasarım

ABD’nin Tescilli Hizmetkarı James Jeffrey Ülkemizden Defol!

05.09.2020
427
A+
A-

Dünya halklarının baş düşmanı ABD Emperyalizminin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, ABD’nin Türkiye’deki işbirlikçilerine yeni buyruklar vermek için ülkemize geldi.

HKP İstanbul İl Örgütü olarak, 26 Ağustos Çarşamba günü Beşiktaş Meydan’da gerçekleştirdiğimiz eylemimizle, dünyanın Başhaydut devletinin eli kanlı temsilcisini protesto ettik.

Eylemimizde basın açıklamamızı İstanbul İl Yöneticimiz Halil Arabulan yaptı. Arabulan konuşmasında, James Jeffrey’nin kanlı ayaklarıyla ülkemizi kirlettiğini ve Türkiye’deki işbirlikçilerine, AKP’giller’e talimatlar vermek için geldiğini söyledi.

Arabulan konuşmasının devamında Jeffrey’nin Türkiye’ye gelme sebebinin Suriye konusunda görüşmeler yapmak değil insanlık düşmanı planlarını hayata geçirmek olduğunu söyledi ve şunları dile getirdi:

Ey dünyanın Başhaydut devletinin eli kanlı temsilcileri!

Ey insanlık dışı katliamların alçak failleri!

Ey insan soyunun en büyük düşmanları!

Suriye’nin meşru iktidarına karşı dünyanın dört bir yanından topladığınız Ortaçağcı sapıkları örgütleyen, silahlandıran ve oluk oluk insan kanı akmasına sebep olan, ülkeyi fiilen 3 parçaya bölen siz değil misiniz?

 “Ortadoğu’daki sınırların yeniden çizilmesi gerek” diyerek, aşağılık BOP Haritasını yaşama geçiren, Ortadoğu Halklarını kana, gözyaşına bulayan siz değil misiniz?”

Eylemimizde sık sık “Katil ABD Ortadoğu’dan ve Ülkemizden Defol”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız”, “Yaşasın Demokratik Halk İktidarı ve Sosyalizm” sloganları atıldı.

Halil Arabulan Yoldaş konuşmasının sonunda Partimizin her alanda AB-D Emperyalistlerine ve yerli işbirlikçilerine karşı mücadele ettiğini ve eninde sonunda bu halk düşmanlarını yeneceğimizi aktardı.

Arabulan, “Onların zulüm düzenini bir daha geri gelmeyecek şekilde yıkacağız. Demokratik Halk İktidarını kurup devamında Sosyalizmi inşa edeceğiz! Sosyal Kurtuluşu gerçekleştireceğiz!

Başta Türkiye Halkları olmak üzere tüm dünya halklarına sözümüzdür:

İnsanı hayvan yerine koyan bu emperyalist düzeni eninde sonunda ortadan kaldıracağız” dedi.

Eylemimiz, “Hoşt Amerika, Puşt Amerika”, “Davamız Halkların Kurtuluş Davasıdır”, Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz”  sloganlarıyla sona erdi.

26 Ağustos 2020

HKP İstanbul İl Örgütü