Site rengi

Tasarım

Çekin ellerinizi kadınların üzerinden!

04.02.2016
764
A+
A-

Ülkemizde kadın olmak çok zor….

Kadına şiddet durmaksızın devam ediyor. Hemen hemen her gün televizyon kanallarında izlediğimiz, basından okuduğumuz gibi; çevremizde her alanda kadına yönelik şiddet, tecavüz, işkence ve ölüm kat kat artarak katmerlenmiştir. Gün geçmiyor ki Ortaçağcı gericiler kadına yönelik bir saldırı sözü söylemesin, yeni bir cinsel taciz, tecavüz olayı yaşanmasın. En son 26.01.2016 günü 19 yaşındaki bir genç kızımız Bağdat Caddesi’nde gece evine giderken, eli bıçaklı bir saldırgan tarafından tehditle bir binanın arka bahçesine götürülmüş ve bu eli bıçaklı sapık orada genç kızımıza tecavüz etmiştir. Bu olay zaten insanı çileden çıkarmaktadır ve başlı başına vahimdir ama olaydan sonra “o saatte kadının sokakta işi ne?” türünden tepkiler daha da vahimdir. Bu tepkiler toplumun ne duruma geldiğini gözler önüne sermektedir. Ama bu tepkiler böyle bir iktidar döneminde yadırganmamalıdır.

Çünkü AKP zihniyeti, kadının kaç çocuk doğuracağına, kürtajına, yatak odasına, giydiği elbiseye karışmakta, kadını aşağılamakta, yok saymakta, köleleştirmek istemektedir. Son zamanlarda sözde din adamı olan Mehmet Görmez’in Başkanlığını yaptığı Diyanet’in verdiği sapkın ve sapık “bir baba öz kızına şehvet duyabilir” fetvası, “Tecavüzcü, kürtaj yaptıran tecavüz kurbanından daha masum” diyen milletvekili, “Kadına şiddet abartılıyor” diyen AKPgillerin başı, “Medya olayları abartıyor. Kadına yönelik şiddet algıda seçicilik” diyen Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı, “kız öğrencilerin tayt ve pantolon giymesinden şehvet duyuyorum” diyen din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni…

Bu ve buna benzer söylemlerle gündeme gelen bu gerici, yobaz, Ortaçağcı kişiler yüzünden kadına yönelik şiddet, tecavüz ve ölümle son bulan vakalar daha artmıştır. Bu zihniyetin yaptığı açıklamalardan sonra bu sapkın, sapık düşüncelere sahip gerici kişilerin, caydırıcı cezalara çarptırılmaması, işledikleri suçlar ortada olduğu halde verilen cezalardan ‘iyi hal’ indirimi yapılması ve alttan alta desteklenmesi nedeniyle önleri açılmaktadır. AKP iktidarı bu sapık güruhu meşrulaştırmaktadır.

Bundan dolayı biz, her alanda daha fazla güçlenmeliyiz. Kadının kurutuluşu ancak örgütlü mücadeleyle olur, Kadınlar, gerici, yobaz, Ortaçağcılara karşı örgütlü mücadele vermelidir….

Kadının Kurtuluşu İşçi Sınıfının Kurtuluşundan bağımsız değildir. Tüm kadınları bu düzene karşı Halkın Kurtuluş Partisi saflarında örgütlenmeye çağırıyoruz.

Emperyalizm ve ortaçağ karanlığına karşı kadın erkek el ele örgütlü mücadeleye!

Halkız Haklıyız Yeneceğiz!

Kurtuluş Partili Kadınlar