Site rengi

Tasarım

Dünya Sendikalar Federasyonu’nun Küba Halkı ile Uluslararası Dayanışma Açıklaması Küba Halkı Kazanacak!

03.07.2017
483
A+
A-

Tüm dünyada 126 ülkede kadınıyla erkeğiyle 92 milyon işçinin militan sesi olan  Dünya Sendikalar Federasyonu (DSF), ABD’nin emperyalist yönetiminin başkanı Trump’ın Küba ile yürürlükte olan anlaşmayı iptal etmesini hiçbir surette kabul etmemektedir.

ABD Başkanı, Küba mafyasının suçlularının konuşlandığı yer olan Miami’de emekçi düşmanı ve gerici sözler sarf ederek, ABD ile Küba arasında etkisini hemen gösteren anlaşmanın iptal olduğunu belirtti ve kahraman Küba Halkına yönelik uygulanan kabul edilemez ve canice ablukanın yoğunlaştırılacağını ilan etti. Bununla birlikte, ikiyüzlü bir biçimde “insan hakları”nı önemsediğini belirtti ve provokatörce, Havana’daki ABD Büyükelçiliğini “değişim için araç” olarak kullanacağını söyledi.

DSF bir kez daha belirtmektedir ki, emperyalistlerin tehditleri sökmeyecektir! ABD Emperyalizminin yırtıcıları ve onların işbirlikçileri ne kadar şantaj yaparlarsa yapsınlar, onurlu ve başkaldıran Küba Halkının savaşçı ruhunu yenemeyecekler! Küba yalnız değildir; devasa sendikal ailemizin sesi onlarla birliktedir ve onlar uluslararası sınıf sendikacılığı hareketinin pratik desteğine sahiptir.

Dünya Sendikalar Federasyonu tüm dünyadaki sınıf sendikalarını; Küba’ya karşı uygulanan kabul edilemez ve insanlık dışı ablukanın son bulması için DSF tarafından gerçekleştirilen uluslararası kampanyaya destek vermeye çağırmaktadır.

Aynı zamanda Guantanamo’nun Küba’ya derhal geri verilmesini talep ediyoruz. Halkların hiçbir kanlı emperyalist müdahaleye maruz kalmaksızın, bugününe ve geleceğine karar verme hakkını koşulsuz biçimde savunduğumuzu bir kez daha yineliyoruz. 19.06.2017

 

Küba Halkı Kazanacak!

Ablukaya Son!

Guantanamo Toprakları Küba’ya Derhal Geri Verilsin!