Site rengi

Tasarım

Fatma Küçükosmanoğlu Ana’mızı kaybettik, unutmayacağız…

12.04.2021
304
A+
A-

Fatma Küçükosmanoğlu Ana’mızı, 11 Nisan günü kaybettik.

HKP Adana İl Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Küçükosmanoğlu,

Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu,

Halkçı Doktorlar’dan, Genel Sağlık-İş Gaziantep Temsilcisi Prof. Dr. Ercan Küçükosmanoğlu,

HKP Adana İl Örgütü Üyeleri Gülay Çapar ve Nuray Erdoğan ile

İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Osman Küçükosmanoğlu’nun anneleri,

Ayşe-Meral-Nihal Küçükosmanoğlu ve Hüseyin Çapar, İsmail Erdoğan’ın kayınvalideleri Fatma Ana’mız bedence aramızdan ayrılmıştır.

Fatma Ana’mız, yaşamı boyunca Gerçek İnsan olarak yaşadı. Evlatlarını da Köy Enstitüsü mezunu, daha önce ışıklar içinde uğurladığımız öğretmen eşi Mehmet Baba’yla birlikte bu anlayışla yetiştirdi ve onların yüreklerine, bilinçlerine gerçek insan olma anlayışını ve yurtseverliği yerleştirdi.

Fatma Ana’mızın yetiştirdiği evlatları Gerçek İnsan olma anlayışı ile yetiştirilmenin sorumluluğuyla devrimci mücadeleye boylu boyunca girdiler, devrimci mücadelenin birer parçası oldular.

Ve Gerçek İnsan Fatma Ana’mızın evlatları; Partimizin mücadelesinde, sendikal alanda ve mesleki alanda emekçi ve yoksul halkımız için mücadeleler yürütüyorlar.

91 yaşında bile Partimizi ve Mücadelemizi maddi ve manevi olarak karınca kararınca desteklemeyi bir görev belleyen Fatma Ana’mızı asla unutmayacağız.

Koca bir çınar edasıyla bu topraklara kök saldığı ve Halk Kurtuluş Davası için yetiştirdiği evlatlarının devrimci mücadelesi elden ele büyüyerek ve yükselerek zafere ulaşacak.

Tüm Yoldaşlarımıza baş sağlığı diliyoruz.

Işıklar içinde uyu Fatma Ana’mız…

12 Nisan 2021

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi