Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: Sendikamızın öncülüğünde Türkiye’nin dört bir tarafında İşçiler Kurban Bayramı’na Direnişlerle giriyor

10.09.2019
509
A+
A-

Başta işkolumuzdaki üyelerimizin yürüttüğü Muğla, Polçak ve Reysaş Araç Muayene İstasyonları Direnişlerimiz olmak üzere, işkolumuzda olmayan ancak sendikamızın sahip çıktığı Real, Uyum/Makro ve Uzel İşçileri bir bayramı daha Direnişle karşılıyor.

Tüvtürk Araç Muayene İstasyonlarında aylardır Direniş devam ediyor

Anayasal haklarını kullanarak sendikamıza üye oldukları için işveren tarafından yapılan baskı ve tehditlere göğüs gererek, sendikalarından istifa etmeyen, onuruna, ekmeğine, işine, sendikasına sahip çıkan, Tüvtürk Araç Muayene İstasyonlarında patronların işçi-sendika düşmanlığına karşı direnen Direnişçilerin mücadelesi;

* Muğla Tüvtürk’te 13.08.2018 tarihinde başlayan Direniş 358. Gününde,

* Şanlıurfa/Polçak’ta 19.11.2018 tarihinde başlayan Direnişimiz 260. Gününde,

* Eskişehir/Reysaş’ta 21.11.2018 tarihinde başlayan Direnişimiz ise 258. gününde devam ediyor.

 

Real Direnişçileri 24 aydır Direniyor

Sarı sendikacılığa, hileli iflasa, yerli yabancı Parababalarının işçi düşmanlığına karşı kıdem tazminatları için direnen, haklarında onlarca dava açılan Real İşçileri, 24 aydan beri İstanbul, Kayseri ve Ankara’da birçok eylem yaptı.

İstanbul’da belki de dünyada bir ilki gerçekleştirerek bütün AVM’leri eylem alanına dönüştürdüler.

Real İşçileri, Media Markt’ta kasa kilitleme eylemleri ve Alman Perakende devi Metro’nun mağazalarını Direniş alanına çevirdiler.

 

Uzel İşçileri 11 yıl aradan sonra gasp edilen tazminatlarını istiyor

Uzel İşçileri, 11 yıldır ödenmeyen tazminatları için İstanbul’da Uzel Makine’nin önünde eylemlerine 9 aydır devam ediyor.

Hileli bir şekilde iflas eden ve en son hileli bir şekilde arazisi satılan UZEL İşçileri, tazminatları ödeninceye kadar mücadelede kararlı. Aynı zamanda sarı sendikacılığa karşı da direnen UZEL İşçileri kazanacak.

 

UYUM/MAKRO İşçileri de Konkordato ilan edilen işyerlerinden gasp edilen tazminatlarını istiyor

İstanbul’da Uyum İşçileri, Ankara, Konya, Kayseri ve Malatya’da Makro İşçileri gasp edilen tazminatları için eylemlerine devam ediyor.

6500 işçinin çalıştığı bu marketlerde işçiler tazminatlarını alamadılar. Onlar da sendikamız öncülüğünde direnişlerine devam ediyor.

Yaprağın bile kıpırdamadığı bir dönemde sendikamız; Muğla’da, Eskişehir’de, Şanlıurfa’da, İstanbul’da, Ankara’da, Konya’da, Kayseri’de ve Malatya’da direniş bayrağını dalgalandırıyor ve dalgalandırmaya da devam edecek. Ta ki üyelerimiz sendikalı ve toplu iş sözleşmeli işe dönünceye kadar. Ta ki işçiler gasp edilen tazminat haklarını alıncaya kadar.

 

Yaşasın Muğla Tüvtürk Direnişimiz!

Yaşasın Tüvtürk Eskişehir/Reysaş Direnişimiz!

Yaşasın Tüvtürk Şanlıurfa/Polçak Direnişimiz!

Yaşasın Real Direnişimiz!

Yaşasın Uzel Direnişimiz!

Yaşasın Uyum/Makro Direnişimiz!

Yaşasın İşçi Sınıfının Onurlu Mücadelesi!

İşçiyiz, Haklıyız, Kazanacağız!

09.08.2019

 

DİSK/Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi