Site rengi

Tasarım

Halkımızı fişliyorlar

05.05.2016
523
A+
A-

 

 

HKP olarak; 50 milyon TC vatandaşının tüm kişisel bilgilerinin hackerlar tarafından çalınması ve internet ortamında paylaşılmasına ilişkin suç duyurusunda bulunduk. Suç duyurusu dilekçemizi Ankara Cumhuriyet Savcılığına gönderilmek üzere İzmir C. Savcılığına teslim ettik. Hırsızlık, vurgun, talan ve yolsuzluğun başını alıp gittiği bu ortamda Devletin vatandaşlarının kişisel verilerini dahi koruyamaz hale getirilmiş olması, yaşadığımız içler acısı durumu göstermektedir.  Bu skandalın birinci dereceden sorumlusu olan AKP Hükümetinin yetkilileri ise suçluyu başka yerde arayarak hedef saptırmaktadır. Bu nedenle gerçek sorumluların yargılanması için bu suç duyurumuzu yaptık.

 

Büyük bir skandal

Başvuru öncesi bir açıklama yapan İzmir İl Başkanımız Tacettin Çolak, 49 milyon 611 bin 709 vatandaşın temel kimlik bilgilerinin Romanya merkezli bir siteye yüklenmesi, o siteden de dünyanın dört bir yerine dağıtılmasının büyük bir skandal olarak tarihe geçtiğini söyledi. Uzmanların açıkladığı gibi, kimlik bilgileri ile kredi çekme, resmi belge alma, vekâlet vererek mal varlığı devri, okul ve ehliyet gibi resmi işlemlere kadar birçok şeyi yapma riski bulunduğunu hatırlatan Çolak, “Veri tabanını ele geçiren bilgisayar korsanlarının kullandığı bilgisayarların sunucuları Romanya’da gözüküyor. Verilerin yüklendiği internet sitesinin web alanını ise İzlanda’dan alındığı tespit edildi” diye konuştu.

 

AKP hükümeti zafiyet içerisindedir

Çolak dilekçesinde, “Bu olayla birlikte bir kez daha ortaya çıkmıştır ki, AKP hükümeti, vatandaşların kişisel bilgilerini koruyamayacak kadar güvenlik zafiyeti içindedir. Sorumlular hakkında ‘Kişisel verileri hukuka aykırı olarak kaydetme, hukuka aykırı olarak kişisel verileri bir başkasına verme, yayma ve ele geçirme, hukuka aykırı olarak bilişim sisteminin bir kısmına veya bütününe girme veya orada kalmaya devam etme’ suçlarından dava açılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.