Site rengi

Tasarım

HKP, 17 Aralık Hırsızlığına Takipsizlik Kararını Anayasa Mahkemesine Taşıdı

09.01.2015
534
A+
A-

 

Her ne kadar Tayyipgiller ile Pensilvanyalı İblis arasındaki paylaşım savaşının sonucu olsa da yüzyılın soygunu olarak adlandırılabilecek, memleketin soyup soğana çevrildiği; Tayyipgiller iktidarının birçok pisliğinin ortaya döküldüğü 17 Aralık Operasyonu ile ilgili açılan soruşturma hakkında savcılıkça “Kovuşturmaya Yer Olmadığına” karar verilmişti bildiğimiz gibi.

Verilen takipsizlik kararına Halkın Kurtuluş Partisi olarak itiraz etmiş, itirazımızda; “Yolsuzluk ve rüşvet suçlamalarındaki maddi hakikatin araştırılabilirliği ortadadır. Doğrudan AKP önde gelenlerini ve onların yakınlarını sorumluluk dışı bırakan, diğer neviden suçluları ve olayları araştıracak bu ‘ikili hukuk’ kabul edilemez” ifadelerine yer vermiştik.

Ancak yaptığımız bu itirazımız da reddedildi.

Bunun üzerine Kurtuluş Partili Hukukçular, soruşturmanın devam etmesi için konuyu 12 Aralık günü Anayasa Mahkemesine taşıdı. Ve yargılamanın yapılmasının sağlanmasını istedi.

Tayyipgillerin hukuk bürosuna dönüştürülen yargının bu konunun üstüne gitmeyeceği açık olsa bile Halkın Kurtuluş Partisi verdiği hukuk mücadelesi ile de Tarihe not düşmektedir. Hiçbir muhalefet partisinin cesaret edemediğini HKP yapmaktadır.

Bugün olmasa bile elbet bu ihanetlerin, vurgunların, talanların hesabı sorulacaktır. İşte o zaman halkın adaletinden hiç ama hiç kimse kaçamayacaktır! 18.12.2014

 

Halkız, Haklıyız Kazanacağız!

Gün Gelecek Devran Dönecek Tayyipgiller Halka Hesap Verecek!

 

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi