Site rengi

Tasarım

İstanbul Kitap Fuarı’nda Derleniş Yayınları’na yoğun ilgi

03.12.2014
586
A+
A-

Bu yıl 33’üncüsü düzenlenen TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı 8-16 Kasım tarihleri arasında Büyükçekmece’de bulunan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı. Derleniş Yayınları ve Kurtuluş Yolu Gazetesi bu yıl da 3’üncü salondaki yerinde okuyucularıyla buluştu.

Bu yıl Kitap Fuarı’nda Derleniş Yayınları’ndan çıkan birçok kitabımızı okuyucularımızla buluşturduk. Yeni kitaplarımıza ve standımıza ilginin ve tanıma isteğinin fazla olması bizleri gururlandırdı. Standa gelen okuyucuların Hikmet Kıvılcımlı ve Nurullah Ankut ile ilgili bilgi alma çabaları, yeni kitaplarımıza, bildirilerimize, gazetemize olan ilgileri ve çoğu zaman okuyucularla aramızda bilgi akışının sağlandığı diyalogların yaşanması, Partimizin eylemlerinden ve özverili mücadelemizden dolayı bizleri tanıyarak masamıza uğrayanların Partimiz politikalarını desteklediklerini belirten beyanları ve kutlamaları, Usta’mızın Türkiye Devrimi’nin Önderi olduğunu belirten görüşleri, bizleri ilk kez tanıyanların olumlu görüş bildirmeleri duyduğumuz gururu fazlasıyla arttırdı.

Bu ilgiye karşı okuyucularımıza hem Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’yı hem de Partimiz HKP’yi, Genel Başkanımız Nurullah Ankut’u ve bütün yayınlarımızı tanıtabilme mücadelesini verdik.

Her kitap fuarında olduğu gibi teorimizi, bilimsel sosyalizmi, bizleri tanıyan tanımayan ve eylemlerde bizlere rastlayan halkımıza tanımak ve kavratmak,  Türkiye Devrimi’nin Önderi Hikmet Kıvılcımlı’nın ve onların düşünce oğullarının, düşünce kızlarının Parababaları medyası tarafından susturulmaya çalışılan sesini duyurmak amacıyla, Kurtuluş Partililer olarak bir görev bilinciyle katıldık.

Fuar boyunca okuyucularımızın görüşleri doğrultusunda görevli arkadaşlarca görevin başarıldığını, çalışmamızın olumlu sonuçlar verdiğini düşünerek fuardan ayrıldığımızı düşünüyoruz. Yüzlerce (500’den fazla)  kitap ve Kurtuluş Yolu Gazetesi satışı gerçekleştirdik.

Gelecek senelerde okuyucularımız ile tekrardan başka fuarlarda görüşmeyi diliyoruz.

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer