Site rengi

Tasarım

Kıvılcımlı Usta mezarıbaşında anıldı

04.11.2014
604
A+
A-

Mezarbaşı yürüyüş

Hikmet Kıvılcımlı Usta, aramızdan bedence ayrılışının 43’üncü yıldönümünde

gerçek takipçileri tarafından anıldı

“Sonunda mutlaka Halklar kazanacak, özgürleşecek ve kardeşleşecek, Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’nın, ömrünün 50 yılını adadığı İnsanlık Davası zafer kazanacaktır.”

Türkiye Devrimi’nin Önderi Hikmet Kıvılcımlı, düşünce oğulları ve düşünce kızlarının örgütü Halkın Kurtuluş Partisi tarafından 11 Ekim’de Topkapı’daki mezarı başında anıldı.

Saat 11.00’de Topkapı’daki Fetihkapı tramvay durağı önünde toplanan Kurtuluş Partililer, buradan Hikmet Kıvılcımlı’nın mezarı başına kadar pankartlar, kızıl bayraklar ve sloganlar eşliğinde yürüyüş gerçekleştirdik. Yürüyüşün sonunda mezar başında tüm Devrim Şehitleri ve Hikmet Kıvılcımlı anısına saygı duruşunda bulunduk.

Saygı duruşunun ardından Sema Olkun Kopal Yoldaş söz aldı.

Sema Yoldaş konuşmasında; Kıvılcımlı Usta’nın teorik ve pratik mirasıyla, Parti’mizin Önderliğinin Marksizm-Leninizmin ışığında olayları değerlendirmesi ve duruca açıklığa kavuşturması sayesinde, Parti’mizin öngörüleri ve değerlendirmelerinin hayat tarafından bir bir doğrulandığını vurguladı. Ardından Türkiye’deki iş cinayetlerine, politik gelişmelere, Ortadoğu’daki kanlı savaşa, yükselmeye devam eden Ortaçağcı gerici dalgaya ve emperyalistlerin Sevr Planına değinerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmanın ardından aynı mezarlıkta bulunan, Hikmet Kıvılcımlı’nın öğrencisi, İşçi Önderi, Devrimci Sendikacı İsmet Demir Yoldaş’ın mezarı başına geçildi.

Burada Şahin Özen Yoldaş, İsmet Demir’in yaşamını ve sınıf mücadelesini anlatan bir konuşma yaptı.

Konuşmaların sonrasında 26 Ekim’de bu sene Kartal’da Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Hikmet Kıvılcımlı anmasına çağrı yapıldı.

Mezarlığa yürüyüş ve konuşmalar sırasında sık sık “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşı’mız”, “Kahrolsun Emperyalizm Yaşasın Sosyalizm”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Kızıl Savaş Bayrağı Hikmet Kıvılcımlı”, “İşgal, Grev, Direniş! Yaşasın Kurtuluş Partimiz”sloganları atıldı. 11.10.2014

İstanbul’dan

Kurtuluş Partililer

***

 

Usta’mızı İzmir’de de andık

  1. Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızda Köyceğiz Kuvayimilliye Komutanı, 2. Kurtuluş Savaşı’mızın ve Türkiye Devrimi’nin önderi Hikmet Kıvılcımlı bedence aramızdan ayrılışının 43. yılında İzmir’de HKP İzmir İl Örgütü tarafından anıldı. İl Başkanımız Tacettin Çolak, 11 Ekim günü sabah 11.00’de Can Radyo’da bir radyo programına katıldı. Hikmet Kıvılcımlı’nın yaşamı ve mücadelesi ile ilgili programda Çolak, Türkiye gündemindeki bir çok konuyla ilgili de görüşlerini dile getirdi.

HKP İzmir İl Örgütü olarak aynı gün saat 15.00’de Konak YKM önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdik. İl Başkanımız Av. Tacettin Çolak tarafından gerçekleştirilen açıklamada 50 yıllık mücadele hayatının 22,5 yılını zindanlarda geçiren, geride onlarca teorik eser bırakan Kıvılcımlı’nın teorik ve pratik mirasıyla, parti önderliğinin Marksizm-Leninizmin ışığında olayları değerlendirmesi ve duruca açıklığa kavuşturması sayesinde, öngörülerimizin ve değerlendirmelerimizin hayat tarafından bir bir doğrulandığı vurgulandı. “Kızıl Savaş Bayrağı Hikmet Kıvılcımlı”, “Kıvılcımlı Yaşıyor Savaşıyor”, “Kıvılcmlı Usta Ölümsüzdür”, “Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşı’mız”, “Kahrolsun Emperyalizm, Yaşasın Halkların Kardeşliği”sloganlarının atıldığı eylem İzmir Halkı tarafından ilgiyle takip edildi. 11.10.2014

İzmir’den

Kurtuluş Partililer