Nakliyat-İş’ten: Sendikamız Genel Başkanı, Yöneticileri ve Real Direnişçileri Metro/Güneşli Mağazasının İşgal Eylemi ile ilgili yargılandı

10.12.2019
A+
A-

Nakliyat-İş Sendikası öncülüğünde Real İşçileri 27 aydır yasal hakları için işçi düşmanlığına ve sarı sendikacılığa karşı mücadele ediyor, direniyor.

25.11.2017 tarihinde Metro/Güneşli Mağazasının işgali ve çalışma hürriyetini engellemesine yönelik eylemlerle ilgili Metro İşverenin şikâyeti üzerine Bakırköy 14. Asliye Ceza Mahkemesinde Sendikamız Genel Başkanı, Yöneticiler ve Real Direnişçileri hakkında yeni bir dava açılmıştır.

Bu davaya konu olan Güneşli Mağazası işgali ilgili Metro İşverenin şikâyeti sonucu Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı takipsizlik kararı vermiştir.

Real Direnişçileri bir kez daha mahkemeleri, adliyeler direniş alanına dönüştürdüler. Baskılar, soruşturmalar, gözaltılar, OHAL, açılan ceza ve tazminat davaları Real Direnişçilerini Yıldıramadı, YILDIRAMAYACAK!..

6 Kasım günü yapılan duruşmaya Sendikamız Genel Başkanı, sendikamız yöneticileri ve Real Direnişçileri katıldı. Dava 2020 Şubat ayına ertelendi.

İşçiler yasal hakları için direnirken haklarında Sendikamız Genel Başkanı ve sendikamız yöneticileri ile birlikte Real İşçilerine sayısız soruşturma ve davalar açıldı. Darp edilerek gözaltına alındı. Gazlı, coplu müdahaleler oldu. OHAL gerekçe gösterilerek eylemleri yasaklandı.

25 Kasım 2017 yılında Güneşli Metro işgal edildi. İşgalde İşçiler Metro’nun özel güvenliği tarafından saldırıya uğradı. İşçilerin kararlı duruşu karşısında, içeri Çevik Kuvvet girerek Sendikamız Genel Başkanı ve yöneticilerimizle birlikte 35 kişiyi zor kullanarak gözaltına aldı. Gece geç saatlere kadar gözaltı işlemi sürdü.

Sendikamız Nakliyat-İş Real İşçileri yasal haklarına alan kadar Real İşçilerinin mücadelesine sahip çıkmaya devam edeceğiz. 06.11.2019

 

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi