Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: Tüvtürk, Real, Makro, Uzel Makine Direniş Alanları, Kaz Dağları’ndaki Emperyalist Yağma ve Talana Karşı Mücadele Alanları Oldu

10.09.2019
470
A+
A-

 

Kanadalı Alamos Gold şirketinin; Türk yasalarına göre kurdurduğu paravan Doğu Biga Madencilik firmasını taşeron olarak kullanarak, Kaz Dağları’nda başlattığı doğa ve hayvan katliamına karşı, Kaz Dağları’nda “Su ve Vicdan Nöbeti” 25 gündür devam ediyor.

Sendikamız Nakliyat-İş’in öncülük yaptığı Tüvtürk, Real, Makro, Uzel Makine İşçileri ile tüm direniş alanlarında, Kaz Dağları’ndaki “Su ve Vicdan Nöbeti” ile emperyalist yağmaya ve talana karşı mücadele eden, direnenlerle dayanışma içindedir.

Sendikamıza üye olduğu için işten atılan, Parabababaları ve işçi düşmanlığına karşı 274 gündür Şanlıurfa’da Polçak Tüvtürk’te,  272 gündür Eskişehir’de Reysaş Tüvtürk’te, 372 gündür Muğla’da Tüvtürk’te karşı direnen üyemiz işçiler, Kaz Dağları’ndaki mücadele ile dayanışma içindedir.

Sendikamız öncülüğünde 25 aydır Parababalarına, işçi düşmanlığına, sarı sendikacılığa karşı direnen Real Direnişçileri;  aylardır yasal hakları için İstanbul, Ankara, Konya, Kayseri’de, direnen Makro Direnişçileri; 11 yıldır gasp edilen haklarını alamayan, 11 yıl sonra Parababalarına, işçi düşmanlığına, sarı sendikacılığa karşı yeniden mücadeleyi başlatan, aylardır direnişte olan Uzel Makine Direnişçileri Kaz Dağları’ndaki mücadele ile dayanışma içindedir.

Direnişçi İşçiler, direniş alanlarımızda Kaz Dağları’nda devam eden emperyalist yağma ve doğa katliamını protesto etti. “Emperyalist Şirket Kaz Dağlarını Terket”, “Kaz Dağlarında Emperyalist Yağmaya, Talana Son”, “Siyanürcü Şirket Kaz Dağını Terk Et”, “Kaz Dağlarının Üstü ALTIN’dan Değerlidir” dövizleri taşındı ve sloganları atıldı.

Tarih???

 

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi