Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: Tüvtürk, Real, Uyum/ Makro, Uzel Direnişçileri Yeni yılı Direnişle karşılıyorlar Yağma Yok! Tazminatlarımızı Gasp Ettirmeyeceğiz

09.01.2020
462
A+
A-

Real İşçileri, 2018 Yılına, 2019 yılına Direnişle girdiler, Şimdi 2020 Yılına da direnişle giriyorlar. OHAL, davalar, gözaltılar, baskılar onları yıldıramadı. Uyum Makro İşçileri 2019 Yılına Direnişe girdiler, 2020 Yılına da Direnişle Giriyor. 12 yılıdır tazminatlarını alamayan Uzel Makine İşçileri 2020 Yılına Direnişle giriyor.

Sendikamıza üye oldukları için işten atılan Tüvtürk, Muğla, Reysaş ve Polçak direnişçileri de yeni yılı direnişle karşılıyor.

Real, Uyum/ Makro ve Uzel Makine İşçileri Yasal Tazminat haklarının gasp edilmesine, işçi düşmanlığına, sarı sendikacılığa, hileli iflasa karşı verdikleri mücadele ile örnek olmaya devam ediyorlar.

Bugün (31 Aralık 2019 Salı) Direnişçi işçiler, Bayrampaşa Forum İstanbul AVM’de kitlesel eylem gerçekleştirdikten sonra Güneşli Metro Mağazasına giderek eylemlerine burada devam ettiler.

Real, Uyum/Makro ve Uzel işçilerinin katıldığı eyleme Genel Başkanımız Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Genel Merkez Yöneticilerimiz, İstanbul Şube Yöneticilerimiz, Nakliyat Ambarları işyeri temsilcileri de katıldılar.

Media Markt’ta kasa kilitleme eylemi yapan direnişçiler daha sonra slogan ve alkışlarla AVM’nin dışına çıkarak burada basın açıklaması yaptılar. Burada bir konuşma yapan Genel Başkanımız Ali Rıza Küçükosmanoğlu, işçilerin mücadele ederek er geç zafer kazanacağını, geçen zamanın mücadelede ki kararlılığı daha da kuvvetlendirdiğini belirterek bir kez daha İstanbul halkını yeni yılda Media Markt’tan ve METRO’dan alışveriş yapmamaya çağırdı.

Daha sonra söz alan işçiler birer konuşma yaparak yeni yılda da mücadelenin süreceğini belirtiler.

Burada ki eylemin ardından işçiler Güneşli’de bulunan Metro Mağazasına gittiler. Burada da slogan ve alkışlarla eylemlerine devam eden işçiler 2020 de direnişin ve mücadelenin kazanacağına vurgu yaparak eylemlerini bitirdiler.

 

TÜVTÜRK, İşçileri Yeni Yıla Direniş Alanlarında Giriyor

Sendikamıza üye olduğu için işten atılan, Muğla Tüvtürk İşçileri 506 Gündür, Şanlıurfa Polçak Tüvtürk İşçileri 408 gündür, Kütahya Tüvtürk İşçileri 90 Gündür, Kastamonu, Karabük Reysaş Tüvtürk İşçileri 40 gündür kararlı bir biçimde direniyorlar. Onlarda Yeni Yılı direniş alanlarında karşıladılar. 31.12.2019

 

İşgal Grev Direniş Yaşasın Nakliyat-İş!

Direne Direne Kazanacağız!

 

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi