Site rengi

Tasarım

TÜYAP İzmir Kitap Fuarı yapıldı

05.05.2016
488
A+
A-

 Düşüncelerimize yoğun ilgi

Ülkemizdeki gerici gidişten payını alan İzmir TÜYAP Kitap Fuarı’nda bu yıl geçmiş yıllara göre gerici yayınevlerinin yoğun olduğu dikkat çekse de kitap fuarının ticari amaç gütmeyen, siyasi tek yayınevi olan Derleniş Yayınları ilgiyle karşılandı.

 

Yayınevimizden Konferans

Derleniş Yayınları, 22 Nisan Cuma günü saat 18.15’te, HKP İzmir İl Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak’ın sunduğu “Emperyalistler ve Yerli Satılmışlar Cephesinin Yeni Sevr Kıskacındaki Türkiye” konulu bir konferans düzenledi.

Av. Tacettin Çolak konuşmasında emperyalistlerin 100 yıl önceki Sevr planlarından bahsederek Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’yla bu planların suya düşürüldüğünü, ancak emperyalistlerin bu hedeflerinden vazgeçmediklerini söyledi. 1945’ten sonra emperyalistlerin yerli uşakları aracılığıyla tekrardan ülkemize sızarak o zamandan beri yarısömürge durumuna getirdiklerini belirtti.

Sovyetler Birliği’nin etkisiyle sosyalizmin Doğu Halkları üzerindeki etkisinin önüne set çekmek için AB-D emperyalistlerinin “Yeşil Kuşak Projesi” adını verdikleri CİA İslamı doktrinini oluşturduğunu ve 1991’de Sovyetler Birliği’nin yıkılmasıyla beraber emperyalizmin dünyada rahatça at koşturur duruma geldiğini söyleyen Çolak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşbaşkanı olduğu Büyük Ortadoğu Projesi’nin de Sevr’in devamı olduğunu, BOP haritasında da görüldüğü gibi emperyalistlerin Türkiye’yi üçe bölme planlarının sürdüğünü vurguladı.

Av. Tacettin Çolak konuşmasında Amerikancı Burjuva Kürt Hareketi’ne de değinerek, 91’de Sovyetler Birliği’nin çöküşüyle birlikte Kürt Hareketi’nin de ABD’ye yaklaştığını ve emperyalizmin projelerinin baş savunucusu durumunda olduklarını, bugün Meclisteki dört partinin de Amerikancı olduğunu, emperyalistlerin Türkiye ve bölgedeki projelerinde rol aldığını belirtti.

Halkın Kurtuluş Partisi’nin bu süreci yıllar öncesinden öngördüğünü ve her fırsatta bunu halka anlattığını vurgulayan Çolak konferans sonrası soruları yanıtladı.

 

***

Fuar süresince Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’nın ve HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut’un yüzlerce kitabı satıldı. Yeni insanlarla tanıştık. Fikir alışverişinde bulunduk. Partimizi tanıttık.

 

İzmir’den Kurtuluş Partililer