Site rengi

Tasarım

62’nci Yıldönümünde Selam Olsun Küba Devrimi’ne!

02.01.2021
384
A+
A-

Selam Olsun “Feleğe Meydan Okuyanlara!”

Selam Olsun Koronavirüse karşı dünyanın dört bir yanına hiçbir çıkar gözetmeden giden Kübalı Doktorlara, Sağlık Tugaylarına!

Bu yıl şanlı Küba Devrimi’nin 62’inci yıldönümünü kutluyoruz…

Küba Devrimi, başta Fidel Castro ve Ernesto Che Guevara Yoldaşlar olmak üzere kendilerini Halklarına adayan Devrimci Önderlerin, Granma’dan Sierra Maestra Dağlarına geçtikleri, o dağlarda devrim ateşini körükleyerek Küba Halkı ile kol kola Amerikan uşağı Batista Diktatörlüğünü alaşağı edip iktidarı Küba halkına armağan ettikleri destansı mücadeledir.

Bugün ise Küba Devrimi, Sosyalist Kamp’ın çökmesinden sonra dimdik ayakta durmaya, Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’nın söylediği gibi “Feleğe meydan oku”maya devam ediyor!

Özellikle Sosyalist Kamp’ın çökmesi ile başta ABD Emperyalizmi olmak üzere tüm emperyalist devletler, Küba’da Fidel Castro önderliğindeki Sosyalist İktidarın da hızlı bir şekilde çökmesini bekliyorlardı. Ancak Küba Halkı ve liderliği ABD Emperyalizminin hiçbir ambargosu, yaptırımı, fiili saldırısı, provokasyonu karşısında boyun eğmedi, umutsuzluğa kapılmadı ve yaşamış olduğu tüm zorluklara karşın Sosyalizmin bayrağını elinden düşürmedi.

Özellikle geçtiğimiz yıl ortaya çıkan ve bir pandemi haline dönüşen Koronavirüs salgını, Küba’nın tüm zorlu şartlarına rağmen neler başarabildiğini, daha da doğrusu Sosyalizmin neler başarabileceğini bir kez daha ortaya koydu. Sözde dünyanın en ileri(!) ülkesi olarak dillendirilen ABD Emperyalizmi ise “kâğıttan kaplan” olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Emperyalist ülkelerde vaka ve ölüm sayıları her geçen gün artarken, o ülkelerin işçileri ve emekçileri Parababalarının çıkarları uğruna hiçbir yaşam tehlikeleri yokmuşçasına çalıştırılırken ve tüm bunlardan dolayı en büyük yaşam kaybını da o ülkelerin işçileri ve emekçileri yaşarken; Sosyalist Küba dünya halklarına bir kez daha Sosyalizmin kaçınılmazlığını, olmazsa olmazlığını göstermiş oldu.

Dünyada sözde en gelişmiş ülkeler olarak adlandırılan ancak sadece emperyalist sömürü bakımından gelişmiş olan ülkeler Aşı kelimesinin A’sını bile söyleyemiyorken Küba Devleti Aşı konusunda fersah fersah yol almıştı.

Küba’daki Sosyalist İktidar sadece kendi insanlarına değil, tüm dünyadaki insanlara da pandemi sırasında en büyük yardımı yaptı. 4 binden fazla Kübalı doktor, hemşire ve teknisyen tüm dünyada Kovid-19 salgınıyla mücadele etmek için kendi sağlıklarını hiçe sayarak gönüllüce hizmet verdi.

İşte 62 yıldır onurluca ve cesurca ABD ve AB Emperyalizmine karşı direnen Küba Halkı böyle bir halk.

İşte tüm İnsanlığın nihai Kurtuluşunun önemli bir aşaması olan Sosyalizm böyle bir dava, böyle bir ideoloji.

Selam Olsun 62 yıldır bu onurlu İnsanlık davasını ayakta tutan Küba Halkına!

Selam Olsun AB-D Emperyalizmine meydan okuyanlara!

Selam Olsun canını hiçe sayarak tüm dünyaya yardım eli uzatan Sosyalist Kübalı doktorlara!

Selam olsun Fidel Yoldaş’a, Che Yoldaş’a!

Yaşasın Küba Devrimi!

 ¡Patria o muerte, venceremos!

2 Ocak 2020

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi