Site rengi

Tasarım

Çantacı, Aracı, Komisyoncu, CIA İslamcısı, “Gazeteci” Veyis Ateş hakkında Partimizden Suç Duyurusu

08.07.2021
375
A+
A-

Partimiz bir kez daha Tarihe not düştü. Gazetecilikle ilgisinin hiçbir şekilde olmadığı ortaya çıkan, Mafyatik yapılanmalar arasında getir götür, aracılık, komisyonculuk işleri yaptığı açığa çıkan, Habertürk TV ve Gazetesinin bile savunamadığı Veyis Ateş hakkında, Halkın Kurtuluş Partisi olarak, 18 Haziran tarihinde suç duyurusunda bulunduk.

Bekledik; ortalıkta dolaşan, Medya Tarihinin en büyük skandalı olarak adlandırılan iddialar karşısında acaba bir Savcı çıkarda Resen bir soruşturma başlatır mı diye. Ama AKP’giller’in Hukuk Bürosuna dönüştürülmüş Yargının içerisinden bir Savcı çıkıp resen soruşturma başlatma cesaretini gösteremedi.

Olsun, Gücünü hukuktan ve vicdanlarından alacak Savcı ve Hâkimlerin, o hesap günü geldiğinde, yapmış olduğumuz bu Suç Duyuruları çok ama çok işlerini kolaylaştıracak.

Suç duyurumuz sonrası, Partimiz Avukatlarından Av. Ayça Okur’un yapmış olduğu açıklamayı aşağıda yayınlıyoruz:

 

Değerli halkımız değerli basın emekçileri,

Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı yıllar önce, AKP İktidarını oluşturanların çıkar amaçlı suç örgütü olduğunu, tümünün de mücrimler olduğunu dillendirmişti. Aynen şöyle demişti “Kaçak Saraylı Caligula” kitabında:

Kaçak Saraylı Reis ve onun AKP’giller’i, defalarca söylediğimiz gibi, tepeden tırnağa suça batmış durumdadırlar. Bunlar, daha önce de söylediğimiz gibi, TCK’de yazılı hemen tüm suçları defalarca işlemişlerdir. Bunlar, birer suçludur. Bunların partileri, bir çıkar amaçlı suç örgütüdür. Bunlarla oturup konuşulmaz. Herhangi bir tartışma, anlaşma yapılmaz. Yapan, bunların suçuna bulaşmış, bunlarla suç ortaklığı etmiş olur.

İşte bu gerçeği dile getirdiği için olmayan Cumhurbaşkanına, diplomasıza   hakaret ettiği gerekçesiyle kendisini yargılamaya çalışan AKP’nin Hukuk Bürolarına dönmüş mahkemelerdeki Hâkim adı altındaki memurlarına da bu gerçeği Bilal’e anlatır gibi anlatmıştı. İşte Genel Başkanımızı yargılamaya çalışanlar yanıldılar çünkü onlar yargılandı halk nezdinde. Verilen cezalar da genel başkanımız için birer onur madalyası idi.

HKP Genel Başkanı’nın bu değerlendirmesi işte bugün Sedat Peker’in açıklamalarıyla gün yüzüne çıkıyor. İki mafyatik teşkilat, çıkarları çatışınca lağım patladı. Pislikler ortaya bir bir saçılmaya başladı.

Bu pisliklerden biri de gazeteci namı altında AKP çıkar amaçlı suç örgütü adına işadamlarına çöken, sonra da onları bir takım klik ve lobi güzellemesi adı ile kurtaracağını söyleyerek tehdit, şantajla menfaat elde etmeye çalışan Veyis Ateş’tir.

Ne duruyorsunuz savcılar soruşturma başlatmak için? Bizi, Halkın Kurtuluş Partisinin suç duyurusu yapmasını mı bekliyorsunuz?

Buyurun o halde. Beklenen suç duyurusunu yaptık İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı önünde dosya. Tehdit ve şantaj, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, adil yargılanmayı etkilemeye teşebbüs. Her şey açık.  Biz takipteyiz bilin. Ama halkımız, milyonlar da takipte onu da bilin.

18.06.2021

 

HKP

Genel Merkezi