Site rengi

Tasarım

Devrimci Mücadele’nin iki meleği Perihan ve Semiha Kıvılcım Güldemir yoldaşlarımız İstanbul’da anıldı

10.03.2019
912
A+
A-

Kanser düzeninin aramızdan bedence ayırdığı Semiha Kıvılcım Güldemir ve Perihan Güldemir yoldaşlarımızı Kartal İlçe Örgütü’nde gerçekleştirdiğimiz etkinlik ile andık.

Semiha Yoldaş, 17 Ocak 2003 tarihinde okulunda kalp kapakçığındaki meydana gelen bir problemden dolayı, annesi Perihan Yoldaş ise evladının acısından dolayı dirençsiz bedeninin düştüğü kanser illeti ile mücadelesinde, 26 Mart 2015’te aramızda ayrılmışlardı.

Partimizin eksikleri derinden hissettiği iki Yoldaş’ın anması için konuşmayı Mehmet Yoldaş’ımız gerçekleştirdi.

Konuşma, Semiha Yoldaş’ın kısa ama mücadeleye boylu boyunca dalan yaşamının öğreticiliği anılarak başladı. 16 yaşında olmasına rağmen mücadeleye nasıl katkılarda bulunduğu, karakteri ile çok sayıda devrimciye nasıl örnek olduğu aktarıldı.

Semiha Yoldaş’ın 2003’te aramızdan bedence ayrılışı ardından, eksiğini her geçen gün hisseden annesi Perihan Güldemir’in yaşamından aktarımlarla devam etti konuşma. Perihan Yoldaş’ın mücadele sırasında çok zorluklara göğüs gerdiği vurgulandı. Perihan Güldemir’in, hareketimizdeki herkese hem annelik, hem ablalık yaptığının altı çizildi.

Mehmet Yoldaş, konuşmasında bu kanser düzeninden, onun yaratıcısı AB-D emperyalizminden kurtulmanın yolunun, kararlı ve inançlı devrimciler olarak mücadeleyi zafere kavuşturmak olduğunu belirterek sözlerine son verdi.  Ardından anma etkinliği tiyatro gösterimi ve şiir dinletileri ile devam etti.

Anma etkinliğimize, Genel Başkan’ımız Nurullah Ankut, Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Şahbaz ve Genel Sekreter’imiz Av. Ali Serdar Çıngı da katıldı. Genel Başkanımız Nurullah Ankut, anma etkinliği sonunda gerçekleşen bölümde söz alarak, anma etkinliğimize değerli katkıda bulundu.

Etkinliğimiz, anmasını gerçekleştirdiğimiz Perihan ve Semiha yoldaşlarla ile birlikte, mücadelede bedence aramızdan ayrılan tüm yoldaşların bize bıraktıkları bayrağın, bir gün burçlarda dalgalanacağı  sözü verilerek sona erdi.

HKP Kartal İlçe Örgütü