Site rengi

Tasarım

HKP İzmir İl Örgütü Hasan Tahsin’i andı, Katil İsrail’in katliamlarını protesto etti

16.05.2018
741
A+
A-

HKP İzmir İl Örgütü Emperyalist İşgale karşı İlk Kurşunu atan Gazeteci Hasan Tahsin’i andı. Aynı zamanda   Siyonist İsrail tarafından katledilen Filistin Halkıyla Dayanışma Eylemi yaptı.

Bundan 99 yıl önce Yunan maskeli İngiliz Emperyalizminin 15 Mayıs 1919’da İzmir’i işgal etmesine karşı İlk Kurşunu atarak Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızın ilk kıvılcımını çakan Gazeteci Hasan Tahsin HKP İzmir İl Örgütü tarafından Konak’taki anıtı önünde anıldı.

Aynı zamanda Amerika’nın Ortadoğu’daki bekçi köpekliğini yapan katil Siyonist İsrail’in, direnen Filistin halkını katletmesi protesto edildi. Parti adına HKP İzmir İl Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak bir açıklama yaptı.

Eylemde sık sık “Hasan Tahsin Ölümsüzdür”, “Hasan Tahsin Onurumuzdur”, “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız”, “Katil ABD Ortadoğudan Defol”, “İsrail ABD’dir”, “Filistin Halkı Yalnız Değildir”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi” sloganları atıldı.

HKP İzmir İl Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak’ın yaptığı açıklamayı aynen yayınlıyoruz.

15 Mayıs 1919’da İngiliz Maskeli Yunanistan’ın İzmir’i İşgalini,

Siyonist İsrail’in 14 Mayıs 2018’de Gazze’deki Filistinlileri Katledişlerini Şiddetle Protesto Ediyoruz!

Emperyalistler, Siyonistler, İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler!

İngiliz maskeli Yunan askerleri 15 Mayıs 1919’da Emperyalist donanmaların eşliğinde İzmir’i işgal ettiler. Vatan toprağını kirleten bu haydutlara ilk kurşunu atan da onurlu gazeteci Hasan Tahsin’dir. İzmir’in işgal edileceğini haber alan yurtseverler mitingler düzenleyerek, bildiri dağıtarak İzmir Halkını işgalcilere karşı bilinçlendirdiler.

Hasan Tahsin işgale karşı direnişin sembolüdür. Emperyalist İşgalcilere her kuşun etinin yenmeyeceğini göstermiştir. İşgale karşı dalga dalga yayılan mücadele sonunda, Mustafa Kemal ve silah arkadaşları önderliğinde Kuvayı Milliyeciler yedi düvele karşı Kurtuluş Savaşı vererek aynı topraklardan 9 Eylül’de emperyalistleri Ege Denizi’ne döktüler.

Vatan topraklarını kanla canla mücadele ederek kurtaranlara inat 16 yıldır iktidarda olan AKP’giller Ege Adalarımızı Yunanistan’a peşkeş çekiyorlar. Vatan topraklarımızda Yunanistan bayrağı dalgalanıyor, Yunan Valiler atanıyor, adalar silahlandırılıyor ve AKP’giller’in Başbakanı pasaportla giriyor adalara.

İşte bu vatan topraklarının da bugün kurtuluşa ihtiyacı var.

Ama hangi yöneticiler bunu başaracak, adaların işgaline göz yumanlar mı?

İncirlik Üssü’nün Ortadoğu’da katliam yapsınlar diye uçan bombardıman uçaklarının kalkış yeri olmasına göz yumanlar mı?

Emperyalistlerin vurucu gücü NATO’nun kirli, kanlı politikalarına göz yumanlar mı?

HAYIR; Bunu başaracak tek güç Halkların Kurtuluş Davasına yürekten inanan önderlik ve örgütlülüğü ile HKP’dir.

Çünkü Birinci Kurtuluş Savaşı’nın mantıki sonucu olan İkinci Kurtuluş Savaşı’nı başarıya ulaştıracak ve Halkın İktidarını kuracak olan yegane parti HKP’dir.

“Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır” diyen Mustafa Kemal’in Kurtuluş Savaşı önderliğiyle “Vatan Aşkını Söylemekten Korkmaktansa Ölmek Yeğdir” diyen Hikmet Kıvılcımlı’nın Vatan aşkını birleştiren devrimci parti HKP’dir.

Vatan toprağını savunmak için şehitler veren Filistin Halkının dostu , Siyonist İsrail’in düşmanı HKP’dir.

Ortadoğu’yu kana bulayan Başhaydut ABD ve AB Emperyalistleri, HKP’nin düşmanıdır.

Dün Gazze’de 52 Filistinliyi katleden 2000’i aşkın Filistinliyi yaralayan, Özgür Filistin topraklarını kana bulayan Siyonist İsrail’dir. Başhaydut ABD’nin Ortadoğu’daki kaması olan İsrail kan içmeye devam ediyor. İsrail’den utanmadan Cesaret Madalyası alan AKP’giller’in Reisi ise şimdi İsrail’e atıp tutuyor.

Yemezler! Siyonist İsrail uçaklarına Konya Karapınar’ı açtığını bu halk biliyor. Mavi Marmara gemisinde ölen Müslüman kardeşlerini pazarlık konusu yaptığını da bu halk biliyor. Bu gün de rol yaptığını hepimiz biliyoruz.

Gerçekler acıdır. Bir gün yaptıkların sana pahalıya mal olacak; bu böyle biline. Siyonist İsrail önce yurtsever Suriye’ye saldırdı, dün de Gazze’de Filistinli kardeşlerimizin kanına girdi. Bu utanmazları görevlendiren namussuz da halkların düşmanı Trump’tır. ABD Konsolosluğunu Kudüs’te açmaya kalkınca Filistin Halkı ayağa kalktı. Milyonlar Siyonizme, emperyalizme karşı dimdik ayakta. Haydutlar en modern silahlarıyla saldırıyorlar Filistin Halkına. Yaralıların yardımına koşan Filistinli sağlık emekçilerine de kurşun yağdırıyor katiller sürüsü.

Ama ne yaparlarsa yapsınlar, Siyonist İsrail ve başhaydut ABD Filistin Halkı başta olmak üzere Ortadoğu Halklarına çektirdikleri bu acıların hesabını mutlaka vereceklerdir. Ortadoğu’da kalıcı barış sağlanana kadar, Ortadoğu Halkları özgür olana kadar mücadele sürecektir. Nasıl işgale karşı Türkiye Halkları bir çığ gibi büyüyerek yedi düveli topraklarımızdan kovdularsa Filistin Halkı da, Arap Halkları da ABD ve İsrail’i işgal ettikleri topraklardan mutlaka kovacaklardır.

Mazlum Halklar birleşik, örgütlü güç haline gelirlerse önlerinde hiçbir kuvvet duramaz. Bağımsız Demokratik Filistin Mücadelesi elbet başarıya ulaşacaktır. Siyonist İsrail döktükleri kanda boğulacaklardır. ABD’nin eli kanlı savaş aygıtı İsrail ve baş destekçisi ABD Ortadoğu’dan silinmedikçe Ortadoğu’ya ve Filistin’e barış gelmez. Bu nedenle sözde barış çığırtkanlığı yapanlar özde AB-D Emperyalizmine ve İsrail Siyonizmine hizmet ediyorlar. Kalıcı barış istiyorlarsa gerçekten gafillik ve hainlik yapmayı bırakıp AB-D Emperyalizmine karşı mücadele saflarına katılmalıdırlar. Yoksa Tarih onları affetmeyecektir. Tarihte eli kanlı haydutların, zalimlerin dostu, halkların düşmanı olarak anılacaklardır.

İşte AB-D Emperyalizminin ve Siyonist İsrail’in dostu AKP karanlığından Türkiye Halklarını kurtaracak olan HKP, örgütlü mücadele ile zaferi kucaklayacaktır. Halkımız nasıl emperyalist işgale karşı mücadeleyi dalga dalga yaydıysa, HKP de başta İşçi Sınıfı olmak üzere emekçi halklarımızla, gençliğimizle askerlerlerimizle, bilim insanlarıyla ve Kürt Halkıyla birlikte bu topraklardan AB-D emperyalistlerini ve yerli ortaklarını kovacaklardır. Buna adımız gibi eminiz.

İnsanın İnsanı sömürmediği, insanların geleceğine umutla bakabildiği, kardeşçe yaşayayacağı ve servetlerini kardeşçe paylaşacağı Halkın İktidarını kuracağız. Emperyalistler ve ortaklarından hesap sorulacağı ve yargılanacağı Halkın İktidarında zaman aşımı olmayacaktır. Bir gün mutlaka halk düşmanları hesap vereceklerdir. İşte o zaman Hasan Tahsin ve Birinci Kurtuluş Savaşı Şehitlerimiz, Devrim Şehitlerimiz huzurla uyuyacaklardır.                                                                                                                                 

Sözümüzdür, Başaracağız.

Halkız,Haklıyız,Yeneceğiz.

15 Mayıs 2018

HKP İzmir İl Örgütü