Site rengi

Tasarım

Ankara’da İsrail Büyükelçiliği önünde İsrail’in Filistin Halkına karşı vahşice saldırması sonucu ölen 62 Filistinli için eylem gerçekleştirdik.

16.05.2018
684
A+
A-

Halkın Kurtuluş Partisi olarak, bugün saat 16.00’da Ankara’da İsrail Büyükelçiliği önünde, Siyonist İsrail’in Filistin halkına yaptığı katliamları protesto etmek üzere bir eylem gerçekleştirdik. Eylemimiz sırasında, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalistleri, Siyonist İsrail Devleti!” yazılı pankartımızı açarak; “Siyonist İsrail Filistin’den Defol!”, “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Tanklara Karşı Taş, Filistin Halkı Kazanacak”, “Katil AB-D Ortadoğu’dan Defol!”, “Filistin Halkı Yalnız Değildir!”,”Kahrolsun Emperyalizm, Yaşasın Halkların Kardeşliği” sloganlarımızı attık.

Partimiz Ankara İl Sekreteri Doğan Erkan, “Değer basın emekçileri bildiğimiz gibi Arap Halkının bağrına soktuğu kama olan İsrail bir kez daha Filistin’de soykırıma girişti” dedi. Konuyla ilgili basın açıklamasını Partimiz Ankara İl Başkanı Av. Sait Kıran gerçekleştirdi.

Kıran açıklamasında “ABD Emperyalist Haydudu, onun Ortadoğu’daki İleri Karakolu Siyonist İsrail ve AB Emperyalistleri, insanlığın baş belası olmuştur. İnsan soyunun baş düşmanı bunlardır… Ve bunlar iflah olmaz. Bunlar değişmez. Bunlar dönüşmez. Bunların emperyalist devletler olma hali değişmedikçe, yani buralarda bir sosyalist devrim gerçekleşmedikçe, bunlar savaşmaya, kan dökmeye, saldırı, işgal ve ilhaklarda bulunmaya, insanlığa acılar çektirmeye; özetçe her türden ahlâki, vicdani ve insani değerleri, evrensel hukukun genel ilkelerini hiçe saymaya devam edeceklerdir” dedi.

Açıklamamızın ardından, eylemimiz sloganlarımız eşliğinde son buldu.

 

Ankara’dan
Kurtuluş Partililer