Site rengi

Tasarım

Kararlı Mücadelemizin sonucudur: Hamza “Pehlivan”ın Vakıfbank Yöneticiliği sona erdi Ama bu yetmez!

27.03.2021
478
A+
A-

“Hamza Yerlikaya Vakıfbank yönetiminden ayrıldı
“12 Haziran 2020 tarihinde Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya’nın banka yönetimindeki görevi bugün sona erdi.
“Vakıfbank’ın bugün Olağan Genel Kurulu yapılıyor. Edinilen bilgiye göre, eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya, bankanın yeni yönetim kurulunda yer almayacak.” (https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonomi/hamza-yerlikaya-vakifbank-yonetiminden-ayrildi-6336218/)

Haber sitelerine düşen haber genelde bu yönde. Tabiî ki arka planını yazmıyorlar. Durup dururken mi akıllarına geldi, Vakıfbank yöneticiliğini sonlandırmaları? Yeni anladık senin bankacılıkla bir ilginin olmadığını mı dediler? Zaten sen Bankacılık Kanununa göre yönetici olamazmışsın, yüz kızartıcı bir suçtan yargılanıp bir de hüküm giymişsin mi dediler? Yeter artık bu kadar seni nemalandırdığımız, biraz da başka yandaşlarımızı besleyelim mi dediler?

Yazmıyorlar, söylemiyorlar, yayınlamıyorlar…

Halkın Kurtuluş Partisi’nin; Hamza Yerlikaya’nın sahte lise diplomasıyla ilgili suç duyurusunda bulunup Kamuoyunu harekete geçirdiğini, bilgilendirdiğini ve bu sahtekârlığın peşini bırakmadığını yazmıyorlar.
HKP’nin; Hamza Yerlikaya’nın “Resmi Belgede Sahtecilik” suçlaması ile Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığını, diplomasının sahte olduğunun tespit edilip Resmi Belgede Sahtecilik diye adlandırılan suçtan hüküm giydiği Mahkeme Kararını ortaya çıkardığından hiç bahsetmiyorlar.

HKP’nin; suç duyurusunun arkasını getirip, üstelik bu mahkeme kararının tarihini sayısını verip, okuduğu okullara, TBMM’ye, Yüksek Seçim Kuruluna, Vakıfbank’a, Türkiye Güreş Federasyonuna dilekçelerle başvurup, sahte diplomayla geldiği bütün makamlardan azledilmesini, kendisine yapılan bütün ödemelerin hazineye geri verilmesi gerektiğini istediğini söylemiyorlar.

İşte bugün Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank’ın yöneticiliğinden alınmasının sanki kendiliğinden olmuş gibi yazıyorlar, söylüyorlar ama bu sonucun Halkın Kurtuluş Partisi’nin kararlı bir şekilde bu sahtekârlığın, adam kayırmanın, bu yolsuzluğun üzerine gitmesinden kaynaklı olabileceğini yazmıyorlar, söylemiyorlar, yayınlamıyorlar.

Olsun bakalım… Biz farkındayız. Tarih de bunu, HKP’nin bir başarısıdır, diye yazacak.
Ama bu yetmez!

Hamza Pehlivan’ın bütün ayrıcalıklarının sona erdirilmesi gerekiyor. Kendisine yapılan bütün ödemelerin geri alınıp kamuya iade edilmesi gerekiyor. Bu da olacak.

Eninde sonunda bütün bu kaynakları heba etmenin, halkın ürettiklerini, verdiklerini yandaşlara peşkeş çekmenin hesabı sorulacak.

Sadece “Pehlivan” Hamza’dan mı?

Türkiye Tarihi’nin en büyük yolsuzluğuna, vurgununa, talanına imza koyan AKP’gillerden ve Reisi’nden hesap sorulacak. Bu suçlar halka karşı, insanlığa karşı, vatana karşı işlenmiş suçlardır. Zaman aşımı yoktur, bu suçların affı da olamaz.

İşte o kutlu gün geldiğinde, Halk Mahkemesi kurulduğunda, AKP’giller’in arkasındaki AB-D Emperyalistleri de kurtaramayacak onları.

Bizim bilimli-bilinçli-inançlı-kararlı mücadelemizle gelecek o günler.

Buna inancımız tam. 27.03.2021

Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi