Site rengi

Tasarım

Konya’da Devrim Çınarları Faruk Sur ve Sıtkı Şaplak Yoldaşları andık

16.03.2020
562
A+
A-

Faruk Sur Yoldaş ölümsüzdür!

Bundan tam 21 yıl önce, 14 Mart 1999 tarihinde, Konya topraklarında ömrünü Devrimci Kavgaya adamış Devrim Çınarımız Faruk Hoca’mızı, Yoldaşımızı kaybettik.

Ancak ömrünü Halkın Kurtuluş Davasına adayanlar asla ölmezler, sadece bedence aramızdan ayrılırlar. Onlar halkların gönlünde ve mücadelelerinde ölümsüzleşir. Biz de Faruk Yoldaş’ı Halkın Kurtuluş Partisi Konya İl Örgütü olarak 14 Mart 2020 günü saat 12:00’de mezarı başında saygıyla ve özlemle andık.

Mezarı başında anma konuşmasını gerçekleştiren genç yoldaş, Faruk Sur Yoldaş’ın hayatını, Devrimci Mücadeleye nasıl katıldığını, Konya devrimci ortamında neler yaptığını anlatarak konuşmasını bitirdi.

Sonrasında Faruk Sur Yoldaş’ı tanıyan bir yoldaşımız söz aldı ve Faruk Sur Yoldaş’ın kişicil özelliklerine değindikten sonra kavgasına, Devrimci Mücadelesine olan bağlılığına ve sarsılmaz iradesine, kararlılığına vurgu yaptı.

Mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğimize söz verdik bir kez daha…

 

Sıtkı Şaplak Yoldaş ölümsüzdür!

Bundan tam 30 yıl önce, 16 Mart 1990 tarihinde, Konya topraklarında ömrünü Devrimci Kavgaya adamış Sıtkı Şaplak Yoldaşımızı bedence kaybettik.

Konya İl Örgütü olarak Sıtkı Şaplak Yoldaş’ı da 16 Mart 2020 günü saat 12:00’de mezarı başında bir kez daha saygıyla andık.

Sıtkı Şaplak Yoldaş’ın mezarbaşında yapılan konuşmada Yoldaşımızın kişisel özelliklerine değinildi. Mücadelesinin biz Kurtuluş Partililer tarafından zafere ulaştırılacağı bir kez daha vurgulandı.

Sonrasında Sıtkı Şaplak’ı tanıyan yoldaşları söz aldı ve Sıtkı Şaplakla olan anılarını paylaştılar. Yapılan konuşmaların ve paylaşımların ardından mezar başı anmamızı sonlandırdık.

Devrim Şehitleri Ölümsüzdür!

Selam olsun bizden önce geçene, selam olsun savaşırken düşene!

16 Mart 2020

Konya’dan Kurtuluş Partililer