Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: DİSK 51 yaşında

06.03.2018
560
A+
A-

Bugün Konfederasyonumuz DİSK’in kuruluşunun 51. yılı. Hepimize, İşçi Sınıfımıza kutlu olsun.

DİSK, 13 Şubat 1967’de Amerikancı sarı-teslimiyetçi, sendikacılığa karşı, Türkiye İşçi Sınıfının tabandan gelen isyanı ile kurulmuş devrimci sendikal örgüttür.

DİSK, Amerikancı-teslimiyetçi, sarı sendikacılığa karşı mücadeledir.

DİSK, İşçi Sınıfının ekonomik, demokratik mücadele örgütüdür. Ücretli köleliğin ortadan kaldırılması mücadelesinin adıdır.

DİSK, Kurtuluş Savaşı’mızın ve Cumhuriyet’in kazanımlarına sahip çıkmanın adıdır.

DİSK, Bağımsız, demokratik Türkiye mücadelesidir.

DİSK, Antiemperyalist, Amerikancılığa AB’ye, onların ekonomik, siyasi, askeri örgütleri IMF, Dünya Bankası ve NATO’ya karşı mücadeledir.

DİSK, 1 Mayıs Taksim Meydanı’na sahip çıkma mücadelesidir.

DİSK, insan onuruna yaraşır çalışma koşulları ve insanca yaşayabilecek bir ücret mücadelesidir.

DİSK, sınıfsız, sömürüsüz bir dünya yaratma mücadelesidir

DİSK, yeni şanlı 15-16 Haziran Direnişlerinin mücadelesidir.

DİSK, işçilerin birliği, halkların kardeşliği mücadelesidir

DİSK, Dünya İşçi Sınıfı ve ezilen, sömürülen halklarla dayanışmanın adıdır.

DİSK’in adını, tarihini, mücadele geleneğini; Yurtiçi, Aras, MNG vb. kargolardan, ABD Emperyalizminin simgesi dünya tekeli Coca-Cola’ya, Türkiye’nin en büyük Parababası Koç Holding’e, Arçelik’e PTT’de, Belediyelerde 6000 işçinin çalıştığı İzmir Büyükşehir Belediyesi İZELMAN, Konya, Van, Mardin, Eskişehir/Tepebaşı Taşeron cehenneminde çalışan işçi kardeşlerimiz, Kartursaş, Albayrak, GİNTEM, Norm Altaş, Karşıyaka Belediyesi, Pirelli-Ekolas,  MSC/MEDLOG, Santa Farma, Ekol, Borusan, Balnak Lojistik, Aktif ve Hedef Dağıtım, İstanbul Konya, Kocaeli, Erzurum, Adapazarı Nakliyat Ambarlarında, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ile adlarını anamadığımız diğer işyerleri örgütlenmeleri mücadelelerinde işgal, direnişler ve grevlerde, işkolumuzun dışında olan Vatan Hastanesinde, Carrefoursa, Rimaks Tekstil, Meha Tekstil, inşaatlardaki taşeron işçilerinin mücadelesinde ve en son yiğit Real Hipermarket işçilerinin patronlara ve sarı sendikacılığa karşı mücadelelerinden işgal ve direnişlerde sayısız gözaltılarla, tutuklamalarla, cezaevleriyle DİSK’in Adını, Tarihini, Mücadele Geleneğini, İlkelerini yaşattık, yaşatmaya devam ediyoruz, edeceğiz.

DİSK’in kuruluş amacına, tarihine, ilkelerine yabancı, mücadelesine yabancılaşan mevcut DİSK yönetiminin anlayışına karşı da mücadelemiz devam edecektir. 13.02.2018

İnadına Sendika İnadına DİSK!

Yaşasın DİSK, Yaşasın Nakliyat-İş!

DİSK’in Adını, Tarihini, Mücadelesini Yaşatıyoruz, Yaşatacağız!

 

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi