Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: Sendikamızın örgütlü olduğu ve 1200 işçinin çalıştığı işyerlerinde toplu iş sözleşme görüşmeleri devam ediyor

06.03.2018
784
A+
A-

Sendikamız bir taraftan yeni işyerlerinin örgütlenme çalışmalarını yürütürken diğer taraftan da örgütlenmesi bulunan iş yerlerindeki toplu iş sözleşme görüşmelerini devam ettirmektedir.

Demtrans Taş. Tic. AŞ Toplu İş Sözleşme Görüşmeleri:

Kocaeli/Gebze’de Kurulu bulunan ve 110 işçinin çalıştığı Demtrans Taş. Tic. AŞ’de 8. Dönem toplu iş sözleşme görüşmeleri 26.12.2017 tarihinde başladı. Sendikamız üyelerinin doldurduğu anketler üzerinden değerlendirerek hazırlamış olduğu toplu iş sözleşmesi taslağı üzerinden başlayan sözleşme görüşmeler devam etmektedir.

Sarp Havacılık Lojistik Turizm Sanayi ve Tic.  AŞ Toplu İş Sözleşme Görüşmeleri:

Eskişehir’de ETİ Bisküvilerinin lojistik hizmetlerini yapanve 400 işçinin çalıştığı Sarp Havacılık Lojistik Turizm Sanayi ve Tic. AŞ’de ise 2. Dönem toplu iş sözleşme görüşmeleri 19.12.2017 tarihinde başladı. Yine üyelerimizin doldurduğu anketler üzerinden şekillenen toplu iş sözleşme taslağı üzerinden görüşmelerimiz devam etmektedir.

TÜVTURK İstanbul Taşıt Muayene İstasyonları İşletim A.Ş’deToplu İş Sözleşme Görüşmeleri:

İstanbul’da trafiğe çıkan yüzlerce aracın muayenesini yapan TÜVTÜRK İstanbul Taşıt Muayene İstasyonları İşletim AŞ’de ise 4. dönem Toplu İş Sözleşme Görüşmeleri 21.12.2017 tarihinde başladı. 650 işçinin çalıştığı işyerinde işyeri temsilcilerimizin de katıldığı sözleşme görüşmelerimiz devam etmektedir.

Ergene Araç Muayene İstasyonları İşletmeciliği AŞ Toplu İş Sözleşme Görüşmeleri:

Edirne merkezli Ergene Araç Muayene İstasyonları İşletmeciliği AŞ’de sendikamız örgütlenmesini tamamlayarak 1. Dönem toplu iş sözleşme görüşmelerine 07.09.2017 başlamıştır. Edirne, Uzunköprü, Keşan, Kırklareli, Lüleburgaz’da bulunan beş istasyonda 50 çalışanla hizmet veren işyerinde sözleşme görüşmelerimiz devam etmektedir.

Sendikamız bütün toplu iş sözleşme görüşmelerinden önce üyelerine anket doldurtarak, üyelerimizi de sözleşme görüşmelerine dahil etmektedir. Anketlerden gelen öneriler çerçevesinde şekillenen sözleşme taslağı işverene verilmektedir. Ayrıca bütün sözleşme görüşmelerine iş yerlerinden işyeri temsilcileri de katılmaktadır.

Sendika olarak her türden baskıya ve haksızlığa karşı verdiğimiz mücadele ile örgütlediğimiz işyerleri ve imzaladığımız örnek sözleşmelerle; işçi sınıfı mücadelesine yeni mevziler kazandırmaya devam ediyoruz. 13.02.2018

DİSK/Nakliyat-İş Sendikası
Genel Merkezi