Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: Hukuksuz, Haksız bir şekilde Suudi Arabistan’da İdam cezası verilen TIR Şoförü Remzi Çiçek’in cezası durdurulmalıdır!

28.02.2019
1.433
A+
A-

Remzi Çiçek Uluslararası TIR Taşımacılığı yapan bir işletmede şoförlük yapmaktadır. Uluslararası işletmelerde çalışan şoförler düşük ücretlerde, ağır çalışma koşullarında, aynı zamanda da örgütsüz, sendikasız, güvencesiz bir ortamda çalışmaktadırlar.

Remzi Çiçek dört yıl önce çalıştığı TIR’da uyuşturucu bulunduğu gerekçesi ile tutuklanmış, daha sonra da idam cezası verilmiştir. Onaylanan idam cezası Çarşamba günü (yarın) infaz edilecektir.

Verilen ceza tamamen haksız ve hukuksuzdur. TIR şoförlerinin araca yüklenen konteynerlerde, kolilerde ne var ne yok bilmeleri mümkün değildir. Yüklenen TIRlar mühürlenir ve şoföre teslim edilir. Şoför de yola çıkar. Taşıdığı yüklerde ne olduğunu bilmeleri söz konusu değildir.

Şoförleri potansiyel suçlu ilan etmek, tutuklamak, ceza vermek, idam etmek hangi hukuka, vicdana sığar?

Bu haksızlık hukuksuzluk vicdansızlık durdurulmalıdır. Remzi Çiçek serbest bırakılmalıdır. Remzi Çiçek’e sahip çıkan tüm şoförlerle dayanışma içerisindeyiz.

Bu vesile ile tüm şoför arkadaşlarımızı karşılaşmış oldukları bu haksızlıklar, hukuksuzluklar, vicdansızlıklar ve angarya çalışma koşullarına dur demek için örgütlenmeye, sendikamıza üye olmaya çağırıyoruz.

Remzi Çiçek’in İdamı Durdurulmalı ve Serbest Bırakılmalıdır. 26.02.2019

 

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi