Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: Sarp Lojistik işyerindeki üyelerimizden Reysaş Direnişi ile dayanışma eylemi

30.03.2018
613
A+
A-

Yaşasın Reysaş Direnişimiz

Anayasal haklarını kullanarak Sendikamıza üye olan  Reysaş Araç Muayene İstasyonlarından atılan 14 üyemizin mücadelesi, direnişi her türlü baskıya rağmen kararlıca devam ediyor.

Yağmur, soğuk demeden direnişi devam ettiren üyelerimize bu gün Eskişehir’de bulunan, sendikamızın örgütlü olduğu Sarp Lojistik işyerinde gece vardiyasından çıkan üyelerimiz kitlesel bir şekilde dayanışma ziyaretinde bulundular.

SendikamızGenel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu’nun da katıldığı ziyarete Birleşik Metal-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Arı, Yönetim Kurulu üyeleri, işyeri temsilcileri ve Emekli-Sen Eskişehir Şube Başkanı Suat Başaraner’de katıldılar.

Ziyarette bir açıklama yapan Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu 34 günden beri işi ekmeği ve sendikası için mücadele eden Reysaş işçileri ile dayanışma ve işverenin işçi, sendika düşmanlığını protesto etmek için bir araya geldiklerini belirterek sendikaya üye olmanın anayasa ile güvence altına alındığını ancak Reysaş işvereninin anayasayı ve yasaları tanımayarak sadece sendikaya üye oldukları için 14 işçiyi işten attığını söyledi. İşverenin bu hak hukuk tanımaz tavrı ve üyelere yönelik baskı ve tehditlere ilişkin de suç duyurularının yapıldığını, bütün baskılara rağmen Reysaş’da çoğunluğun sağlanarak tespit yazısının 05.03.2018 tarihinde geldiğini ifade eden Küçükosmanoğlu burada çalışan işçilerin sadece ekmeklerine, geleceklerine, anayasal haklarına sahip çıkmak için sendikaya üye olduklarını ve bu haklarını alıncaya kadar işçiler ve sendika olarak mücadelenin devam edeceğini belirtti. Reysaş işverenini bir kez daha işçilerin anayasal ve yasal haklarına saygı duymaya çağıran Küçükosmanoğlu “REYSAŞ’da işçiler sendikalı olacak başka yolu yok diyerek” sözlerini bitirdi.

Eylemde sendikamızla dayanışma içerisinde olan Birleşik Metal-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Arı ve Emekli-Sen Eskişehir Şube Başkanı Suat Başaraner’de birer konuşma yaparak Reysaş işçisinin mücadelesi başarıya ulaşıncaya kadar, sendikalı toplu iş sözleşmeli oluncaya kadar destek olamaya devam edeceklerin belirttiler.

Eylemede sık sık “Atılan İşçiler Geri Alınsın”, “Sendika Hakkımız Engelleneme”, “Reysaş İşçisi Yalnız Değildir”,“Yaşasın Sınıf Dayanışması”, “İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız”, “Vur Vur İnlesin Reysaş Dinlesin”, ”Yaşasın Onurlu Mücadelemiz”, “Yaşasın Sınıf Dayanışması”, “Açlıktan Ölmeyiz Bu Yoldan Dönmeyiz”, “Reysaş’a Sendika Girecek Başka Yolu Yok” sloganları atıldı.

29.03.2018

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi