Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: Yaşasın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

06.03.2018
613
A+
A-

Sendikamız, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”nü, Real Market Çalışanı Yiğit Direnişçi Kadınlar ve Yurtdışından Gelen Direnişçi Kadınlarla Uluslararası Bir Etkinlikle Kutluyor.

Yedi aydan beri sendikamız öncülüğünde hileli iflasa, gasp edilen haklarına, sarı sendikacılığa karşı tüm Metro Mağazalarının önünü eylem alanına dönüştüren, yazın sıcağına kışın soğuğuna aldırmadan onurlarına ve geleceklerine sahip çıkan yiğit Real Market Direnişçileri, DSF’den, Yunanistan’dan, Filistin’den, İran’dan direnen kadınlar, sendikamızın örgütlü olduğu işyerlerinden kadınlar; 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ’NÜ kutluyor.

Nakliyat-İş’li Kadınlar sınıfsal sömürüye, cinsiyet ayrımcılığına, kadın cinayetlerine, erkek şiddetine karşı alanlara çıkıyor.

İlk olarak 8 Mart 2018 Perşembe günü Real İşçilerinin Direniş alanı olan Kozyatağı Metro önünde işçilerin ve üyelerimizin katılımı ile bir basın açıklaması yapılacaktır. Basın açıklamasından sonra Birleşik Metal-İş Sendikasının Genel Merkezinde salon toplantısı yapılacaktır.

Hazırlıklarını yiğit Real Direnişçisi Kadınların yaptığı etkinliklerde; Filistin’de Siyonizme karşı direnen Filistinli, Yunanistan’da Syriza’ya karşı direnen PAME’li, Türkiye’de İşçi Düşmanı Metro’ya ve sarı sendikacılığa karşı direnen Yiğit Real İşçisi Kadınlar, Nakliyat-İş’li Kadınların konuşmalar yapacak, sinevizyon ve müzik etkinliği de olacaktır.

Sendikamız Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu’nun da katılacağı Basın Açıklamamıza tüm emekçiler davetlidir. 02.03.2018

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi