Site rengi

Tasarım

Partimiz, 6 Milyar Liralık İhale peşkeşini yargıya taşıdı

03.02.2022
280
A+
A-

AKP’giller kamuya ait ne varsa, işçiye, çiftçiye, esnafa, üreticiye, kısacası emekçi halka yarar hangi Kamu Kurumu varsa hepsini kuruttular. Son ayların moda deyimiyle hepsine çöktüler. Gelir mi getiriyor; yerli-yabancı Parabalarının emrine sundular, yandaşlarına peşkeş çektiler. Halka doğru akması gereken akarları kendilerine çevirdiler. Ülkeyi ihale vurguncularının, arpalık vurguncularının, özelleştirme vurguncularının cennetine çevirdiler.

Dünyada kamudan en fazla ihale alan ilk beş şirket arasında yer alan ve “Beşli Çete” diye tabir edilen şirketlere ihale mevzuatına aykırı hareket ederek, karayolu ve demiryolu inşaatlarının ihalelerini sundular. İşte son günlerde gündeme gelen ve Beşli Çete’nin elemanlarından Kalyon İnşaat’a ihale edilen, 6 milyar liralık vurgunun vurulduğu Bandırma–Bursa–Yenişehir–Osmaneli Yüksek Standartlı Demiryolu Projesi İhalesi bu ihalelerden sadece biri. Partimiz bu vurgunu vuranlar ve sorumluları hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurumuz sonrası Partimiz MYK Üyesi Adnan Okur Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdadır:

***

Saygıdeğer Halkımız;

Kamuoyunun gündemine oturan 6 Milyar Liralık İhale vurgunu bir kez daha gösterdi ki AKP; İşsizlik-Pahalılık-Zam-Zulüm-Vurgun-Soygun-Yolsuzluk-Hırsızlık-Hukuksuzluk-Kanunsuzluk-Adaletsizlik demektir.

AKP’giller; Halkımızın bütün değerlerinin yerli-yabancı Parababalarına peşkeş çekilmesi, Kamu İhalelerine fesat karıştırılıp, yandaşların ihya edilmesi demektir.

Gelecek Kuşaklar AKP’giller’in dönemini bu nitelemelerle anacak ve bu dönem ülke tarihinin en karanlık sayfasına bu nitelemelerle yazılacak. Sayfanın en başına da Çıkar Amaçlı Organize Suç Örgütü AKP yazılacak.

Ama Gelecek Kuşaklar bu suç örgütüne karşı mücadele eden Halkın Kurtuluş Partisi’ni de bu ülkenin en Vatansever, en Halksever Partisi olarak anacak. Tarih HKP’yi, AKP’giller karanlığına karşı bıkmadan, usanmadan, korkmadan, bilimin rehberliğinde, inançlı, kararlı mücadeleleriyle umut olan, karanlığı yaran ışık olarak sayfalarına yazacak.

Evet, bugün Bandırma–Bursa–Yenişehir–Osmaneli Yüksek Standartlı Demiryolu Projesi ihalesinin alavere dalavereyle Kalyon İnşaat’a peşkeş çekilerek, Kamunun 6 Milyar Lira tutarında zarara uğratılmasını yargıya taşıdık.

Başta Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Eski Bakan Mehmet Cahit Turhan, Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Dr. Yalçın Eyigün, Kalyon Grup Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Cemal Kalyoncu ve Kalyon Grup Yönetim Kurulu Üyeleri, Kamu İhale Kurumu Başkanı Hamdi Güleç ve Kamu İhale Kurumu Üyeleri hakkında; “Nitelikli Dolandırıcılık”, İhaleye Fesat Karıştırma”, “Rüşvet”, “Görevi Kötüye Kullanma” ve “Kamu Görevlisinin Suçu Bildirmemesi” suçlarını işledikleri için suç duyurusunda bulunduk.

Halkımıza, AKP’giller’in yarattığı ekonomik krizin faturası havale edilirken, emekçilere yarım simit yiyerek, porsiyonlarını küçülterek krizin faturasını üstlenmesi tavsiye edilirken, yandaş şirketlere milyarların akıtılması insan olanın vicdanlarını yaralıyor. İşte Halkın Kurtuluş Partisi’nin Siyasi Mücadelesi ve Siyasi Mücadelesinin bir parçası olan Hukuk Mücadelesi vicdanlardaki bu yaralara pansuman oluyor.

Şuna inancımız tam: Eninde sonunda AKP’giller’in işledikleri ve HKP’nin kayıt altına aldırdığı bütün suçlarının hesabı; gücünü Hukuktan ve vicdanlarından alan Savcılar-Hakimler tarafından Bağımsız Mahkemelerde sorulacak. Halkımıza ve bu ülkeye verdikleri zararın cezasını çekecek AKP’giller. İşte o zaman vicdanlarda açtıkları yaralar kapanacak.

30 Ocak 2021

HKP Genel Merkezi