Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: YAĞMA YOK, TAZMİNATLARIMIZI GASP ETTİRMEYECEĞİZ!

03.02.2022
465
A+
A-

Parababalarının İşçi Düşmanlığına, Sarı Sendikacılığa Karşı

Uzel Makina İşçilerinin Mücadelesi Sendikamız Öncülüğünde Devam Ediyor

Uzel Makina Direnişçileri mücadelelerine kararlılıkla sahip çıkmaya devam ediyor.

15 yıldır haklarını arayan Uzel Makina işçileri, 38 aydır sendikamız öncülüğünde mücadele ederek bugün Direniş Çadırında 512. günlerini geride bırakıyorlar.

30 Ocak Pazar günü bir kez daha Genel Başkanımız Ali Rıza Küçükosmanoğlu ve Sendikamız Yöneticileriyle ve Neo Trend Tekstil direnişçileriyle birlikte Uzel Makina Direniş Çadırında bir araya geldik.

Sloganlarla başladığımız eylemimizde Genel Başkanımız Ali Rıza Küçükosmanoğlu bir konuşma yaptı.

Ali Rıza Küçükosmanoğlu konuşmasına başlarken geçtiğimiz günlerde annelerini kaybeden Uzel Makina Direnişçisi iki arkadaşımıza başsağlığı dileklerini iletti.

Küçükosmanoğlu, sendikamızın Uzel Makina İşçilerinin hakları için mücadele ederken aynı zamanda Türkiye İşçi Sınıfı içinde de mücadele ettiğini ve İşçi Sınıfımıza umut olduğunu söyledi. Uzel Makina İşçileri haklı ve onurlu mücadelelerini kazanana kadar direniş çadırının kaldırılmayacağını bir kez daha dile getirdi.

Geçtiğimiz günlerde kendiliğinden başlayan ve sendikamız öncülüğünde 3 gün süren mücadele sonucunda haklarını alan Trendyol Express işçilerinin mücadelesini anlatan Küçükosmaoğlu; örgütlü olan İşçi Sınıfının doğru örgütlenme ve önderlikle neler yapabileceğinin bir kez daha ortaya çıktığını belirtti.

Trendyol Express’te verilen mücadeleyle zam oranının %11’den %38,5’e çıktığını söyledi.

Küçükomaoğlu; Trendyol Express’in bu örnek mücadelesiyle başlayan hareketin her yere yayıldığını ve benzer mücadelelerin artık HepsiJet, Scotty ve daha birçok yerde başladığını belirtti.

Küçükosmanoğlu; Türkiye’de son 20 yılda hiç görülmemiş bir hayat pahalılığı ve Enflasyon oranı olduğunu ve bunun etkilerini hep birlikte yaşadığımızı belirtti.

Uygulanan IMF ve Dünya Bankası politikalarıyla Türkiye’deki işçi ve emekçilerin önümüzdeki süreçlerde daha da yoksullaştıracağını belirten Küçükosmanoğlu, alım gücünün gittikçe düşmesiyle işçilerin birlikte mücadele etmek, direnmekten başka çareleri kalmayacağını söyledi.

Küçükosmaoğlu, Uzel Makina işçilerinin de Neo Trend Tekstil işçilerinin de mücadelelerinin bu emperyalist politikalara karşı verilen mücadelenin bir parçası olduğunu ve haklarını alana kadar mücadelelerinin devam edeceğini, zaferle sonuçlanacağını söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.

Genel Başkanımızın konuşmasından sonra Neo Trend Tekstil Direnişçisi Mehmet Bilal bir konuşma yaptı.

Mehmet Bilal; Neo Trend Tekstil Direnişçilerinin de Uzel Makina Direnişçilerinin de haklarını alana kadar mücadele edeceklerini belirtti.

Eylememize, CHP Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Emel Bilenoğlu ve Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) üyeleri ve yöneticileri de katılarak işçilere destek verdiler, Uzel Makina İşçileriyle dayanışmada bulundular.

Eylem sloganlarla son buldu. 31.01.2022

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi