Site rengi

Tasarım

Partimiz, Geri Dönüşüm Emekçileri Çekçekçilerin hayata tutundukları dalları koparanlar hakkında Suç Duyurusu’nda bulundu

07.11.2021
259
A+
A-

Hep söylediğimiz gibi AKP’giller’de vicdan teşekkül etmemiş. İnsan sevgisi yok, doğa, hayvan sevgisi yok. Alınteri döken, onuruyla yaşayan, ekmeğini taştan, çöpten çıkartan herkese düşman. Çünkü kendileri, bu insana özgü şeylerden uzaklar. Onlar rantla, kamu malını yağmalamakla, soygunla, hırsızlıkla var ediyorlar kendilerini.

O yüzdendir ki kendilerini çöpten ekmeklerini çıkartarak var eden emekçilere saldırıyorlar. Sureta insanların emekçi insanlara saldırısıdır bu.

Başkasına yapılan saldırıyı, başkasına yapılan haksızlığı, adaletsizliği kendine yapılmış gibi hisseden Partimiz, onurlarıyla çalışan bu insanlara karşı yapılan saldırıyı da Yargıya taşıdı. Gerçek hesabın sorulacağı Halkın İktidarında hesabı sorulacak bir suça daha iddianame hazırladı.

Suç duyurumuz sonrası Partimiz MYK Üyesi Adnan Okur Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdadır:

 

Değerli Halkımız;

Bugün, çöplerden ekmeklerini çıkartan insanlara yapılan saldırıları Yargıya taşıdık. Herkes çöplerden bir yaşam yaratan bu emekçileri “Çekçekçi” olarak biliyor. Onlar; Atık Kâğıt Toplayıcıları, Geri Dönüşüm İşçileri. Üst başları kirli, yürekleri tertemiz insanlar. Onlar aynı zamanda doğa, çevre koruyucuları. Onlar kamu malını yağmalamıyorlar. Onlar kamu varlıklarına çökmüyorlar. Onlar hırsızlık yapmıyorlar, kimseye avuç açmıyorlar. Onlar onurlarıyla, alınteri dökerek yaptıkları bu işi, uçuruma düşerken tutundukları tek dal olarak adlandırıyorlar.

İşte ülkemizin en Halksever, en Vatansever Partisi Halkın Kurtuluş Partisi olarak, bu onurlu insanların tutundukları tek dalı kesmeye çalışanlar hakkında suç duyurusunda bulunduk.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ve diğer sorumlular hakkında, Görevi Kötüye Kullanma ve Zor Kullanma Yetkisine İlişkin Sınırın Aşılması suçlarını işledikleri için İstanbul Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduk.

Çekçekçilere, Geri Dönüşüm Emekçilerine yapılan saldırı aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına da aykırı bir eylemdir. Çünkü Devlet; kişilerin maddi ve manevi varlığını geliştirebilmesi için gerekli şartları hazırlamak göreviyle Anayasal olarak yükümlü kılınmışken, Devletin Bakanı ve yerel bazdaki temsilcileri Geri Dönüşüm Emekçilerinin maddi ve manevi varlıklarını devam ettirecek koşulları ortadan kaldırmaktadırlar.

İçişleri Bakanlığı, İstanbul Valiliği, Emniyet Müdürlüğü, Geri Dönüşüm Emekçilerine yapılan saldırı ile işçilerin maddi ve manevi varlığını koruma ve geliştirme haklarını da ellerinde almaktadırlar.

Yine Devlet; Yurttaşlarının hayat seviyesini yükseltmek, çalışmalarını desteklemek, işsizliği önlemeye elverişli ekonomik bir ortam yaratmak ve çalışma barışını sağlamak için gerekli tedbirleri almak Anayasal Yükümlülüğüyle görevli kılınmışken, şüpheliler, Geri Dönüşüm Emekçilerini, bütün kötülüklerin anası işsizliğe mahkûm ederek, çöplerden kazanılan hayatları yok etmekte, çalışma barışını değil, huzursuzluğu, açlığı, yokluğu, kavgayı tesis etmektedir.

Halkın Kurtuluş Partisi’nin bu suç duyurusu; çalıp çırpmayan, haksız kazanç peşinde koşmayan, el etek öpmeyen, alınteri dökerek hayatlarını idame ettiren, ellerinin kiri sadece çöp toplamaktan ibaret olan binlerce onurlu insanın, işsizliğe, açlığa, yokluğa mahkûm olmasını, karınlarını doyuracak kadar bile olsa ekmeklerinden olmasını önlemek için Savcıları görevlerini yapmaya davettir.

26 Ekim 2021

 

HKP

Genel Merkezi