Site rengi

Tasarım

Partimiz, hiçbir Meclis faaliyeti olmayan Deniz Baykal’ın milletvekilliğinin düşürülüp 2018 yılından bugüne aldığı maaşların geri alınması için TBMM’ye başvurdu

07.11.2021
486
A+
A-

AKP’giller’in bir proje partisi olduğu artık inkâr edilemez bir gerçek. AKP’giller ve Reisi, iktidar koltuğuna oturtulmalarının karşılığında satmışlardır kendilerini, Amerika’ya. Amerika bunları iktidara taşıyacak, bunlar da BOP’un hayata geçirilmesinde, İsrail’in düşmanlarının bertaraf edilmesinde ve İslam’ın içinin boşaltılarak tam bir CIA-Pentagon İslamı haline getirilmesinde yerel taşeronlar olarak görev yapacaklardır, Amerika’nın emrinde. Anlaşma budur. Ve bu anlaşmada Deniz Baykal da vardır. O da Cumhurbaşkanı koltuğuna oturtulma karşılığında aynı projede yer alacaktır, Tayyipgiller’le el ele çalışacaktır.

İşte bu aşağılık planda yer almıştır, hain, satılmış, ölüsü kokmuş Deniz Baykal, 2002’de. Bu, artık onlarca tanık tarafından ortaya konmuş, hiç kuşku götürmeyecek kesinlikte bir gerçektir. Deniz Baykal, 2002 sonrası kendisiyle yapılan röportajlarda, hiç utanmadan, arlanmadan, yüzü kızarmadan bu ihanetini de savunmuştur.

Sadece bununla da kalmamıştır Deniz Baykal. AKP’giller ile Antalya Kaş’ta arazi vurgununa ortak olmuştur.  Bu vurgunu da Parti olarak geçen hafta yargıya taşımıştık. Kısacası Deniz Baykal’da utanacak, ar edecek bir vicdan, bir insani erdem, herhangi bir insani değer yoktur. Bu değerlerin binde biri olsa bu sureta insanda, hiçbir Meclis faaliyeti olmadığı halde 2018 yılından bugüne Milletvekili maaşı almaya devam eder miydi?

Namuslu, insani değerleri olan bir insan, zaten sağlık durumunu gerekçe gösterip Milletvekilliğini kabul etmezdi. Kabul etti hastalığının geçeceğini düşünerek, ama Meclise bile gidemiyor, hastalığında iyileşme yok, “Bana ödenen halkın parasıdır, sağlık nedenleriyle ben görevimi yerine getiremiyorum, milletvekilliğinden istifa ediyorum”, demesi gerekirdi. Tabiî ki bunlar Gerçek İnsanın yapacağı davranışlar. Deniz Baykal’dan da Gerçek İnsan davranışı beklenemez.

İşte, AKP’giller’in ve Reisinin Proje olarak Türkiye Halkının başına bela edilme sürecinin figüranlarından Deniz Baykal’ın Milletvekilliğinin düşürülmesi ve 2018’den itibaren bugüne kadar kendisine ödenen maaşların faizi ile birlikte geri alınması için TBMM Başkanlığına başvurduk.

Başvuru dilekçemizi TBMM’ye gönderdikten sonra Partimizin Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak’ın yaptığı açıklama aşağıdır:

 

Değerli Halkımız,

Meclise sadece Milletvekili sıfatı almak için yemin etmeye gelen ve bunun dışında hiçbir faaliyete katılmayan Deniz Baykal gerek Milletvekili maaşlarını, gerekse danışmanlık ve diğer Milletvekili ayrıcalıklarını haksız yere almaktadır. Bu, aynı zamanda sebepsiz zenginleşmeye neden olmaktadır. Deniz Baykal’ın hastalığı elbette insani bir durumdur. Kendisine acil şifalar dileriz.

Aslında bunu, Meclis Başkanlığı; Anayasanın 84’üncü maddesi ve Meclis İç Tüzüğünün 138’nci maddesi çerçevesinde “bir ay içinde beş birleşime katılmayanların milletvekilliği düşürülür” şeklinde hükümler uyarınca girişimlerde bulunup, bizim taleplerimizi kendiliğinden karşılayabilirdi. Ama maalesef Deniz Baykal’la AKP iktidarı arasında gayri meşru ilişkiler söz konusudur. Bunun en son gündeme geleni de Antalya Kaş Çukurbağ Yarımadası’nda kendisi ve yakınlarına elde etmiş olduğu arazi vurgunudur. Dolayısıyla AKP’ye gerek ana muhalefet partisi liderliği döneminde gerekse sonraki süreçte ciddi anlamda hukuk dışı katkılarda bulunan Deniz Baykal’ın hiçbir Milletvekilliği çalışması görevi yürütmeden Milletvekilliği ayrıcalıklarından yararlanmasına AKP iktidarı da seyirci kalmaktadır.

Halkın Kurtuluş Partisi, tüm haksızlıklar, hukuksuzluklar ve adaletsizlikler karşısında olduğu gibi bu olayda da kamunun hakkını, tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunmak için harekete geçmiştir. Çünkü Millet Meclisinin bütçesi halkın vergilerinden oluşmaktadır. Tüm halkın alınteriyle oluşan vergilerden bir kişinin sebepsiz zenginleşmesine neden olunması aynı zamanda da suçtur, hukuk dışı bir davranıştır. Bunun için harekete geçtik.

9 Ekim 2021

 

HKP Genel Merkezi