Site rengi

Tasarım

Partimiz, AKP’giller’in isteği doğrultusunda yanlı ve çarpıtılmış istatistikler üreten TÜİK Yöneticileri ve onları atayan Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu

05.01.2022
220
A+
A-

AKP’giller, Devletin bütün kurumlarını kendilerine çalışan bürolara dönüştürdüler. Yargıyı kendilerinin hukuk bürolarına, Yüksek Seçim Kurulunu kendi seçim bürolarına, Laik Cumhuriyet’in okullarını Peşaver Medreselerine, TÜİK’i de kendilerinin İstatistik bürolarına dönüştürdüler.

TÜİK artık AKP’giller ve Reisi ne diyorsa o rakamları üretiyor. Enflasyonu, işsizliği, diğer ekonomik bütün istatistiki verileri yanlı ve çarpıtarak açıklıyor.

Amaçları belli: Rakamlarla oynayarak, gerçekleri halktan gizleyerek biraz daha iktidarda tutunabilir miyiz, Halkı biraz daha uyutabilir miyiz, biraz daha vurgunlara, soygunlara devam eder, biraz daha dünyalık küpleyebilir miyiz… Bütün dertleri daha çok kamu malını aşırmak.

İşte Partimiz; gerçekten bağımsız ve özerk bir kurum olmuş olsaydı AKP’giller’in gerçek yüzünü, yalanlarını, soygunlarını ortaya çıkartacak olan TÜİK’in AKP’giller’e ve Reisine biat eden, yüreğini yitiren yöneticilerini ve her dediğini emir telakki ettikleri Recep Tayyip Erdoğan’ı yargıya taşıdı.

Suç duyurumuz sonrası Partimiz MYK Üyesi Adnan Okur Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdadır:

***

Saygıdeğer Halkımız;

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 3 Aralık Cuma günü aylık ve yıllık enflasyon rakamlarını açıkladı. TÜİK’in rakamları AKP iktidarı ile birlikte hep şaibeliydi. Ama özellikle Kasım ayında Türkiye Tarihinde eşi benzeri görülmemiş şekilde Türk Lirasındaki değer kayıpları ve buna bağlı olarak gelen hayat pahalılığı açıklanan rakamların yanlı ve çarpıtılmış olduğu gerçeğini Halkımızın nezdinde gün yüzüne çıkardı.

Türk Lirası özellikle Dolar ve Avro karşısında pula dönmüşken, Halkımızın tabiriyle iğneden ipliğe her şeye zam gelmişken, İşçi, Memur ve emekli milyonların gelirleri, güneş görmüş kar gibi erimişken, kısacası Halkımız İşsizlik-Pahalılık-Zam-Zulüm Cehenneminde kavrulurken; TÜİK’in açıkladığı rakamlar, artık Halkımızla alay etmektir. TÜİK Halkımıza; pazarda, markette gördüğünüz ürünlerin fiyatları, oturduğunuz evin kirası, ulaşıma ödediğiniz paralar gerçek değil, benim rakamlarım doğrudur, diyor.

Bu ülkenin en Vatansever, en Halksever, en Haksever Partisi Halkın Kurtuluş Partisi olarak, AKP’giller’in İstatistik Kurumuna dönüştürülen TÜİK’in,  güvenilirlik, tutarlılık, tarafsızlık, istatistikî gizlilik, güncellik ve şeffaflık ilkelerini bir kenara iterek, AKP’giller’in ve Reisinin gönlünü hoş edecek şekilde Rakamlar açıklamasını Yargıya taşıdık. Başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, TÜİK Başkanı ve Başkan yardımcıları hakkında, Görevi Kötüye Kullanma ve Kamu Görevlisinin suçu bildirmemesi suçlarını işledikleri için suç duyurusunda bulunduk.

 

Değerli Halkımız;

“Sayıştayın kamu kurumlarının mali faaliyetlerini izlediği 2020 raporuna göre Saray’ın üç ayrı kalemdeki mutfak harcamaları 2020’de yaklaşık yüzde 64 artar”ken, Kasım 2020’den Kasım 2021’e yıllık enflasyonu yüzde 21,34 olarak göstermek, TÜİK’in rakamları nasıl çarpıttığının göstergesidir. Bu artık gerçek rakamları peçelemektir.

Parti Programımızda yer aldığı üzere “Türkiye’mizde olanları peçeleyip tedbirleri felce uğratan en derebeyice zulümlerden biri de ‘RAKAMLARIN ZORBALIĞI’dır.”

Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu zorbalığı yaratanların, bu zorbalığa katkı sunanların peşlerini bırakmayacağız.

Saygılar sunarız.

6 Aralık 2021

 

HKP Genel Merkezi