Site rengi

Tasarım

ABD ve AB Emperyalistlerinin Venezuela’daki hain planlarına karşı ABD Başkonsolosluğu önündeydik

10.02.2019
533
A+
A-

 

ABD ve AB Emperyalistleri, Chavez Yoldaş’ın da dediği gibi “Savaş köpekliği” yapmaya devam ediyor. Kendisini Venezuela geçici devlet başkanı ilan eden Guaido ve onun iplerini ellerinde tutan emperyalistler, Venezuela’yı Chavez öncesi dönemde olduğu gibi arka bahçeleri yapmak için var güçleriyle çabalıyorlar. Venezuela Halkı ise, Chavez Yoldaş’ın mirası olan Maduro Yoldaş’ın saflarında emperyalizme ve alçakça planlarına karşı direniyor.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak, Venezuela Halkıyla ve Maduro Yoldaş’la dayanışmak, ABD ve AB Emperyalistlerini protesto etmek için İstanbul’daki ABD Başkonsolosluğu önünde basın açıklaması yaptık. Türkçe, İngilizce ve İspanyolca olarak “AB-D Emperyalistleri kanlı ellerinizi Venezuela’dan çekin” yazılı pankartımız ve Bolivar, Chavez ve Maduro Yoldaşların portreleriyle ABD Başkonsolosluğu önüne yürüyüş yaparak geldik.

Eylemde de emperyalistlerin Venezuela ve tüm dünyadaki alçaklıklarına karşı Türkçe, İngilizce ve İspanyolca sloganlar atıldı.

Halkları birbirine kırdırıyorlar

Basın açıklamasını İstanbul İl Sekreteri Ramazan Kap yaptı.

Kap, “Emperyalizmin en temel kurallarındandır, dünyanın bütün bölgelerinde kukla, uydu devletçikler yaratmak. İngiliz Emperyalizmi de uyguladı bu kuralı dünyanın bütün bölgelerinde. 1945’ten sonra Emperyalizmin Jandarmalığını devralan ABD Emperyalizmi de aynı kuralı uygulamaya devam etti, devam ediyor, en aşağılık biçimde. İnsan soyunun en büyük düşmanları ayaklarına batan diken olarak gördükleri ülkeleri ve halkları düşman ilan ediyorlar, ülkeleri kaosa sürüklüyorlar, Halkları birbirine kırdırıyorlar. Halkların Yurtsever önderlerini itibarsızlaştırmak için onlara karşı faşist darbeler tezgâhlıyorlar” dedi.

Eylemimiz alkış ve sloganlarla sona erdi.

Bir kez daha yüksek sesle haykırıyoruz:

Halkın Kurtuluş Partisi olarak; Maduro Yoldaş’ın ve Venezuela Halkının, ABD ve AB Emperyalistlerinin Yerli İşbirlikçilerle birlikte Bolivarcı Devrim’e karşı yürüttükleri saldırılarına karşı verdiği mücadelenin sonuna kadar arkasındayız. Mücadelenizde tüm kalbimizle yanınızdayız!

Katil ABD Venezuela’dan Defol!

Zafer Venezuela Halkının Olacak!

 

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer