Bu ülkenin gerçek devrimcilerini, gerçek vatanseverlerini gözaltılarla, tutuklamalarla yıldıracaklarını sananlar er geç yanıldıklarını anlayacak, yenildiklerini görecekler!

06.04.2018
A+
A-

1 Nisan Pazar günü, Kızıldere anması için Kadıköy Boğa’da toplanan yoldaşlarımız henüz toplanma noktasına dahi gelmemişken önleri kesilerek, hiçbir gerekçe gösterilmeden ve uyarı yapılmadan kelepçelenerek gözaltına alındı. Kurtuluş Partisi Gençliği ve parti amblemimizin bulunduğu bayraklar, Mustafa Kemal’in “Bağımsızlık benim karakterimdir” sözünün yer aldığı bayraklar, “Kahrolsun Emperyalizm” yazan dövizler, Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan’ın posterleri polisler tarafından teker teker ortalığa saçıldı. Kelepçelere itiraz eden yoldaşlarımız gözaltı aracında polisler tarafından darp edildi.

Geceyi gözaltında geçiren yoldaşlarımız 2 Nisan Pazar günü öğle saatlerinde Çağlayan Adliyesi’ne savcıya ifade vermek üzere götürüldü ancak akşam 5’e kadar hiçbir gerekçe gösterilmeden nezarethanede tutuldu. Parti avukatlarımıza öğlen ’10 15 dakikada’ yoldaşlarımızın serbest bırakılacağını söyleyen savcı, 5 saat beklettikten sonra büyük bir hukuk skandalına imza atarak yoldaşlarımızı ‘tutuklanma talebiyle’ mahkemeye sevk etti!

Yoldaşlarımız mahkemede Mahir Çayan ve yoldaşlarının terörist olmadığını, emperyalizme karşı 1. Kuvayımilliye ruhuyla, Mustafa Kemal’in bağımsızlık şiarıyla dövüşen devrimciler olduğunu ve partimizin de bu noktada Kızıldere şehitlerine sahip çıktığını anlattı.

Tutuklanma talebinin akla mantığa sığmadığını ve ortada bir eylem bile yokken apar topar gözaltına alındıklarını mahkemede anlatan yoldaşlarımızHKP’nin Türkiye’deki en yurtsever, en vatansever parti olduğunu da örnekleriyle anlatarak savcının ve emniyetin tüm iddialarının gerçek dışı olduğunu gözler önüne serdi.

Sonuç olarak da yoldaşlarımızın ve HKP avukatlarının savunmaları sonrasında tüm yoldaşlarımız hakkındaki tutuklanma talebi reddedildi. Yoldaşlarımız adli kontrol ve yurt dışı yasağı kararlarıyla serbest bırakıldı.

Mahir Çayan ve Arkadaşlarını anmak isteyen yoldaşlarımıza gözaltı

Kızıldere anması için Kadıköy Boğa’da toplanan yoldaşlarımız, Kurtuluş Partisi Gençliği ve parti amblemimizin bulunduğu bayraklar, Mustafa Kemal’in “Bağımsızlık benim karakterimdir.” sözünün yer aldığı bayraklar, “Kahrolsun Emperyalizm” yazan dövizler, Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan’ın posterleri nedeniyle gözaltına alındı!

Bu gözaltı meşru değildir!

Mustafa Kemal’in “Bağımsızlık benim karakterimdir.” sözü suç değildir!

Partimiz legal bir partidir. Amblemli bayraklarımızı taşımak suç değildir!

“Kahrolsun Emperyalizm” demek suç değildir!

Mahir Çayan, Deniz Gezmiş ve arkadaşları terörist değildir!

Onlar Antiemperyalist, Antişovenist, Antifedolist devrimci gençlerdir. Onlar vatansever, halksever, bu ülkenin devrimci gençleridir.

Biz Kurtuluş Partisi Gençliği olarak “Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye!” “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi!” “Şeriat Ortaçağdır!” “Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız” diyerek onların bıraktıkları mücadeleyi devam ettirdiğimizi söylerken, Mahir Çayan’ın, Deniz Gezmiş’in ve arkadaşlarının “6. Filo Defol” eylemlerini, “Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye” “Ya İstiklal Ya Ölüm!” sözlerini unutup vahşice katledilmelerinin yıldönümlerinde nasıl olur da anmayız? Yoldaşlarımızı anmak bizim en meşru hakkımızdır!

Korkuyorlar!

Gençliğin; Parababaları düzeninin, emperyalizmin, sömürünün kökünü kazıyacağından korkuyorlar!

Korkuyorlar!

Gençliğin insanca yaşam için mücadelesinden, yerli yabancı Parababalarının kökünü kazıyıp İşçi Sınıfının yücelttirilmesinden korkuyorlar!

Korksunlar!

Çünkü yıkılacak bu hain düzen!

Bizler Deniz Gezmiş’lerin,Yusuf Arslan’ların, Hüseyin İnan’ların, Mahir Çayan’ların, Hüdai Arıkan’ların, Cihan Alptekin’lerin, Nihat Yılmaz’ların, Ertan Saruhan’ların, Ahmet Atasoy’ların, Sinan Kazım Özüdoğru’ların, Sabahattin Kurt’ların, Ömer Ayna’ların, Saffet Alp’lerin Yoldaşları olarak, mücadelelerini bıraktıkları yerden devam ettiriyoruz! Onlar ölmedi, devrimci kavgamızda yaşıyor!

İnsanlığın onurlu mücadelesini sürdürmekten, halkların kurtuluşu için mücadele etmekten başka bir amacı olmayan yoldaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını istiyoruz! 01.04.2017

 

Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız!

Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye!

Yaşasın Gençliğin Devrimci Mücadelesi!

Kurtuluş Partisi Gençliği