Site rengi

Tasarım

Bursa 16. TÜYAP Kitap Fuarı’nda mücadelemizi halkımızla buluşturduk

06.04.2018
606
A+
A-

TÜYAP Bursa 16. Kitap Fuarı Derleniş Yayınlarının Kızıl Bayrağının Dalgalandığı, Kızıl Soluğumuzun halkımızla buluştuğu bir alan oldu.

17-25 Mart 2018 tarihleri arasında yapılan Bursa 16. Kitap Fuarı’nda Derleniş Yayınları olarak bu yıl da günler önceden hazırlıklarımızı yaparak coşku ve heyecan ile katıldık.

Ortaçağcı AKP’giller’in halkımızı hızla BOP diye adlandırılan Yeni Sevr ile parçalanma sürecine götürdüğü bugünlerde, Türkiye Devrim Hareketinin Teorik ve Pratik önderi Hikmet Kıvılcımlı ve O’nun Teori ve Pratiğini günümüze kadar taşıyan, geliştiren Yoldaşı Genel Başkan’ımız, Önderimiz Nurullah Ankut’un; insanlığın düşürüldüğü bu çukurdan nasıl tekrar ayağa kaldırılacağının yol ve yöntemlerini açıkladığı eserlerini halkımız ile buluşturduk.

Halklarımızın kurtuluşa olan inancını, umudunu gördük bu yılki Bursa Kitap Fuarı’nda. Özellikle Önderimiz Nurullah Ankut’un eserlerine artan ilgi ve birçok kitapseverin önderimizin yazılarını sosyal medyadan ilgi ile ve beğeni ile takip ettiklerini ifade etmeleri, bizim de devrime ve halkımıza olan inancımızı bir kez daha perçinledi.

Derleniş Yayınları’nın Bursa Kitap Fuarı’nın gerçek tek Marksist-Leninist yayınevi olduğunu birçok kitapsever ilgiyle ifade etti. Bu yıl Fuar süresince geçen yıllardan çok daha fazla okurun, Yayınevimiz, Hikmet Kıvılcımlı Usta’mız, Genel Başkan’ımız ve Partimiz hakkında takdir edici sözler söylemeleri dikkatimizi çekti.

Fuar’ın son günü olan 25 Mart 2018 Pazar günü Çekirge Salonu’nda gerçek vatan savunmasının ne olduğu ve nasıl yapıldığının yanıtı “Cumhuriyet Tarihinin İlk Toprak Kaybı 18 Eğe Adasını Nasıl Kaybettik?” Konferansımız oldu.

Konferansı Bursa İl Başkanı’mız Av. Halil Ağırgöl yönetti.

Halil Başkan, Usta’mızın “Hürriyetimiz ve Birinci Cihan Savaşı Faciamız” adlı eserinden hareketle, Vatan’ın ve Vatan savunmasının emperyalistlerle ilişkilerini antiemperyalist ve antifeodalizm ile bağlantılarını Kurtuluş Savaşı’mızla birlikte ele alarak açıkladı.

Konferansın asıl konuşmacısı HKP İzmir İl Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak’tı.

Tacettin Çolak, Eğe Adaları konusunun Nisan-Mayıs 1912’de İtalya ile Osmanlı Devleti arasındaki Trablusgarp Savaşı sırasında Rodos ve 12 Ada’nın İtalyanlar tarafından işgaliyle gündeme geldiğini, bu problem daha sonra Balkan Savaşları sırasında Ekim-Kasım 1912’de diğer Ege Adaları’nın Yunanistan tarafından işgal edildiğini belirterek konunun tarihsel köklerini açıkladı.

Çolak, 2004 yılından bugüne 14 yıldır AKP’giller tarafından 18 ada ve birçok kayalığın Yunanistan’a bırakıldığını, Yunanistan’ın da bu adalarda nasıl işgal ve ilhak çalışmaları yürüttüğünü, Yunan medyası da dahil birçok belgelerle ortaya koymuştur. Çolak, bu emperyalist çömezi Yunanistan’ın adalarımızı işgal ve ilhakına karşı tek gerçek mücadelenin HKP tarafından yapıldığını; yapılan eylem, etkinlik ve açılan davalardan örnekler vererek açıkladı.

Gelecek yıl 17’ncisi yapılacak olan Bursa Kitap Fuarı’nda yeni umut ve heyecan ile tekrar halkımızla buluşmak dileklerimiz ile emeği geçen tüm yoldaşlarımıza ve bize düşünce ve davranışı ile yol gösteren Partimiz HKP’ye teşekkür ederiz.

 

Bursa’dan Kurtuluş Partililer