Site rengi

Tasarım

Üç Çınar; Sıtkı, Faruk ve Orhan Yoldaşlar Devrimci Mücadelemizde yaşıyor!

06.04.2018
826
A+
A-

Adamın Daniskanı olan ve “Adamın Daniskası nasıl olunur?” sorusunu “Öyleyse” şiiri ile anlatan, Önderlerimizden Faruk Sur ve Sıtkı Şaplak Yoldaş’ı her sene olduğu gibi mezarları başında andık.

Hoca’mızın hayata gözlerini kapatmasının üzerinden 19 yıl, Avukat ve Eğitimci kimliği ile daima Halkın Davasının yanında yer alan Sıtkı Şaplak Yoldaş’ımızın ise 28 yıl geçmiş olmasına rağmen, Lenin Usta’nın deyimiyle “Hiçbir şey insanları aynı dava uğruna mücadele etmek kadar yakınlaştıramaz”dı. Bu nedenle on yıllar değil bin yıllar da geçse bile, biz izin vermediğimiz sürece bu yoldaşlar unutulmayacaklardır.

16 Mart Cuma günü saat 15.00’te Faruk Sur Yoldaş’ın mezarbaşında saygı duruşu ile başlayan anma etkinliğimizde Mehmet Ünver Yoldaş bir konuşma yaptı.

Yoldaşımız konuşmasında; Faruk Hoca Anmalarına 18 yıldır kesintisiz bir şekilde Orhan Özer Yoldaş’ın sunumları ile başlandığını, ancak O 22 Şubat’ta bedence aramızdan ayrıldığı için bu seneki anmanın Kurtuluş Partilileri tarifi mümkün olmayan duygulara sevk ettiğini dile getirdi.

Faruk Hoca’nın devrimci disiplininden ve onun getirdiği her yaştan insanla anlaşabildiğinden, bu karakteri ile Hareketimizin Konya’da da gelişmesinde Orhan Yoldaş ile çok büyük emekleri olduğundan bahsederek sözlerini sonlandırdı.

Daha sonra Sıtkı Şaplak Yoldaş’ın mezarbaşına geçildi.

Sıtkı Şaplak Yoldaş’ın ağır hasta olarak hastanede yatarken Faruk Hoca’ya “Bu ayki aidatı da veremedik”, diyerek devrimci kararlılığını gösterdiği, bu tutumun hepimiz tarafından örnek alınması gerektiği ifade edildi.

Daha sonra, yakın zamanda bedence aramızdan ayrılan Orhan Özer Yoldaş’ın mezarına gidildi.

Orhan Yoldaş’ın bedence aramızdan ayrılışının Konya Devrimci Ortamı için büyük bir kayıp olduğundan bahsedildi. Orhan Yoldaş’ın fraksiyon farkı gözetmeksizin 12 Eylül yargılamalarında, DGM davalarında hep devrimcilerin yanında olduğu, devrimci görevleri yüzünden sağlığını hep ikinci plana attığı anlatıldı. Ağır hasta şekilde yatarken bile hep Partinin durumunu, gençleri, İşçi Sınıfını sorduğu, bunu yaparken de “aman yeni çıkan kitap ve gazeteleri unutmayın”, dediği dile getirildi.

Konya Devrimci Ortamının bu Üç Çınarına sözümüz olsun;

Bu alçak kanser düzenini mutlaka yeneceğiz!

Yoldaşların düşlerini mutlaka gerçekleştireceğiz!

16 Mart 2018

***

 

Konya Devrimci ortamının çınarı, hareketimizin önderleri Ö. Faruk Sur ve Sıtkı Şaplak Yoldaşları HKP Konya İl Örgütü olarak düzenlediğimiz bir etkinlik ile andık.

Anma etkinliğimiz saat 13.30’da saygı duruşu ve Huriye Tekin Yoldaş’ın açılış konuşması ile başladı.

Huriye Yoldaş, Ö. Faruk Sur, Sıtkı Şaplak ve daha 20 Şubat’ta kaybettiğimiz Orhan Özer Yoldaş’ın hayatları ile ilgili kısa bir konuşma yaptıktan sonra, yoldaşların hazırladıkları ve Devrimci Mücadelede kaybettiğimiz yoldaşlarımızın resimlerinin yer aldığı ve sonrasında da Partimizin mücadelesini içeren bir sinevizyon gösterimi yapıldı.

Sinevizyonun ardından Partimizin İzmir İl Başkanı ve Merkez Komite Üyesi Av. Tacettin Çolak Yoldaş söz aldı.

Tacettin Yoldaş, Partimizin önderlerini, mücadelesini ve ülkemizin şu an içinde bulunduğu durumu anlatan doyurucu bir konuşma yaptı.

Tacettin Yoldaş’ın konuşması sonrası, İşçi Sınıfı adına Orhan Şahbaz Yoldaş, İşçi Sınıfımızın sorunlarını ve İşçi Sınıfına yönelik saldırıları konu eden bir konuşma yaptı.

Orhan Şahbaz Yoldaş’ın konuşmasından sonra, Kadınlar adına Yeter Erdoğan Yoldaş, kadın cinayetlerini ve kadınların ülkemizdeki düşürüldüğü durumu anlatan güzel bir konuşma yaptı.

Gençlik adına konuşma yapan Anıl Cem Karagedik Yoldaş da Parti Gençliğinin verdiği mücadeleye vurgu yapan bir konuşma yaptı.

Konuk konuşmacılardan Ankara İl Örgütünü temsilen bir konuşma yapan Adnan Yoldaşımız da Faruk Yoldaş, Sıtkı Yoldaş ve Orhan Yoldaş’la yaşadığı, hatırladığı anılarını paylaştığı bir konuşma yaptı.

Yine Mersin İl Başkanımız Arif Çakır Yoldaş kendilerinin bile belirli bir yaşa ulaştıklarını ve Faruk Hocaların kendilerini yetiştirdiğinin vurgusunu yaptığı duygusal bir konuşma yaptı.

Ankara, Mersin, Adana ve Eskişehirden gelen yoldaşların katıldığı anma etkinliğimiz kaybettiğimiz yoldaşlarımıza layık bir şekilde disiplin içerisinde gerçekleştirildi ve mücadelelerinin daha yükseklere çıkarma sözü verilerek sona erdi.

 

Konya’dan Kurtuluş Partililer